Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van-e olyan akinek nyelési...

Van-e olyan akinek nyelési nehézsége van és hoszabb ideje tart már? Ha igen, van olyan dolog ami segít rajta?

Figyelt kérdés
Nekem 3.éve, hogy szilárd ètelt szinte nem tudok enni. Csak pépesítve mindent!. Refluxom, rekeszsérvem van és felmerült a gluténérzékenység is, vérkép mutatta, a szövettan nem. Így az annyiba maradt! Savlekötők ellenére is a savam milliószor az orromig jön. Torkom is folyamatosan fáj. Evés után van, hogy épp, hogy egy picit hajolok csak és feljön az étel vissza. Meg a savas böfögések. Mindent próbálok kiiktatni ami savat okozhat! Jártam már pszihológusnál, pszihiáternél, mert sokan azt mondták biztos idegi dolgok miatt nem tudol nyelni. Letudtam a pszihoteràpiát is, semmi változás!!! A savam jön, torkom begyullad, felmaródik miatta. Az orvos 2m magasról tesz rá!!! Gyomromba folyamatos a gyulladás, felmaródás... de biztos idegi alap... Én elhiszem sokat rátesz, de a legegyszerűbb ezzel letudni!!!
2019. márc. 22. 11:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 34 éves nő vagyok.Gyerekem még nincs, mert 3 éve örülök, ha nekem elég a tápanyag amit be tudom vinni a szervezetembe!! Ami még lemaradt... puffadok folyamatosan evés után és olyankor, ha nem jól ülök, még a szívritmusomat is bezavarja, ha nyomódik a hasam. 52kg vagyok jelenleg.
2019. márc. 22. 11:46
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp próbáld meg a gluténmetnes diétát, annak ellenére, hogy "bizonyíthatóan" nem jött ki. Ha elolvasod a "búza nélkül" c. könyvet, szerintem sokkal okosabb leszel, és sok minden a helyére kerül. Sok sikert!!
2019. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, elolvasom amit ajánlottál!!

Közben felkerestem már újabb orvost, jelenleg folynak a vizsgálatok! Vàrom az eredményeket, amik sajnos több hetet vesznek igénybe! Közölte az orvos, hogy mivel a vérembe és a székletbe is emelkedett volt az értèk x éve, az simán lehet gluténérzékenység! És, hogy hogy nem jöttek rá?! És, hogy ha fakanalat, lábast, bármit használok ami lisztel érintkezett, az folyamatosan fenntart egy gyulladást. Így hiba gondoltam azt, hogy gluténmentes vagyok, nem voltam az teljesen. Vissza kellett terhelnem most a vérvétel miatt. 5hétig kellett volna, de 1 hét utàn kontrollra hívtak vissza és leállította a terhelést mert a hasam fel volt puffadva, napi 5-6 szor volt làgyabb a székletem. És nagyon nagy hasfájással küzdöttem! 4napja hagytam abba újra és ma az első nap amikor nem megy szét a fájdalomtol a hasam. Elég szomorú, ha ennyi év alatt tönkretettek. :( Mert sajnos manapság nehezükre esik megàllapítani valamit is nornàlisan!

2019. jún. 28. 01:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!javult a nyelési panaszod? Nekem ugyanez van :( 1éve

25/l

2021. jan. 7. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!