Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szégyellem hogy sokszor...

Szégyellem hogy sokszor vérzik az orrom, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Hetente 2-4× vérzik az orrom, de van amikor naponta többször is. Többször is voltam ezzel a problémával fül-orrgégészeten, elégettek egy eret vagy mit csináltak. Ezek után pár hétig nem volt probléma de utána megint újra kezdődött és ez nem hosszú távú megoldás. Tudnátok ajánlani valami amitől elmúlhat?

Nagyon gáz hogy ülök órán a suliba vagy mekibe vagy tömegközlekedési eszközön és elkezd ömlenni a vér az orrombol.



2019. márc. 25. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem magas a vérnyomásod? Egyébként senkit nem érdekel a te orrvérzésed, maximum sajnálnak, aki meg nem bírja a vért, az arrébb megy.
2019. márc. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj tovább mindenképpen.. Mármint a kivizsgálásokban. Vérnyomás stb. Nem normális dolog, hogy magától elkezd vérezni az orrod.

Lehet orrsövényferdüléstől, garatmandulától.. Súlyosabb dolog is állhat a háttérben, de ezzel nem szeretnélek ijesztegetni, mert általában banális a probléma.

Orrpolipod nincs esetleg?

Régóta fennálló probléma?

2019. márc. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem árt egy alapos orvosi kivizsgálás, beleértve a hematológiai paramétereket is (alvadási faktorok).
2019. márc. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet rossz az alvadási faktorod, amit érdemes kivizsgáltatni. Lehet magas vérnyomásod, amit szintén érdemes kivizsgáltatni. Lehet, hogy valamilyen orrüregi betegséged van.

Mint ahogy írtad, kauterizálták az orrod, azaz kiégették. Ez az eljárás nem tuti 100%-os sikerességű. Olykor-olykor ismételni kell.

Szóval háziorvos, aztán ő majd tovább utal ide-oda-amoda.

2019. márc. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ugyan nem mai kérdés, de hátha segít. Az Én orrom is ilyen. Minden ok nélkül a leglehetetlenebb helyzetekben elkezd vérezni. Nincs magas vérnyomásom, sőt... (És stresszről sem igen tudom, hogy mi az...) Nem engedtem elégetni az ereket, inkább szedek rutint, cinket és c-vitamint. (érfal erősítő a hatásul) Ez segít, amióta szedem őket sokkal ritkábban vérzik, szinte alig, akkor is gyengén.
2020. jan. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!