Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti mennyire figyeltek arra...

Ti mennyire figyeltek arra hogy mit írnak az értékelések egy orvosról a neten?

Figyelt kérdés

Más városba költöztünk és egy ismerős ajánlott nekem bőrgyógyászt, mert hogy ő jó. Azt mondta segít mert ha nem szól akkor nem adnának időpontot.. viszont utánaolvastam 2 különböző értékelős oldalom, és háát eléggé rossz dolgokat írtak róla, eléggé sokszor. A másik szóbajovő orvosnál (aki közelebb van hozzám) is voltak rosszak, de azért jóval kevesebbek...


Szerintetek fontosak az értékelések, vagy amúgy sem mérvadóak?


Bevallom engem nagyon elbizonytalanítottak..



2019. ápr. 1. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Orvos vagyok, látom a kollégáim munkáját és néha kíváncsiságból utánanézek neten, miket írnak róla. Hát, néha eléggé elképedek. Olyan orvosokról ömlengenek, akiknek még azt sem engedném, hogy megvizsgáljon, nem hogy kezeljen, valamikor meg olyanokat szidnak, akikre bármikor rábíznám magam.

Egy laikus nem tudja megítélni az orvos szakértelmét, csak az alapján tud dönteni, hogy az illető mennyire kedves/szimpatikus, valamint nála éppen volt-e valami komplikáció vagy sem. Van, aki baromi jól ért ahhoz, hogy eladja magát, az elcseszéseket is nagyon pozitív formában tálalja.

Nagyon cifra példákat tudnék sorolni, de nem teszem. :)

És még egy dolog: nem mindenkinek ugyanaz az orvos a megfelelő. Van, akinek olyanra van szüksége, aki egyenlő partnerként kezeli, szeret tegeződni/haverkodni az orvossal, míg valakinek inkább az kell, hogy picit irányítsák. Van, aki férfiakkal érti meg magát jobban, valaki nőkkel, stb.

2019. ápr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
róla*=róluk
2019. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kolleginával tökéletesen egyet kell értenem. A betegek nagyon ritkán tudják felmérni az orvos tényleges tudását. A beteg annyit érzékel, hogy az orvos kommunikációs készsége milyen. Egy kisebb tudású orvos jó beszélőkével nagyon jól el tud lavírozni, jó kommunikációval a műhibaperek jelentős része is elkerülhető.

Tehát az értékelésből elsősorban az derül ki, hogy hogyan kommunikál az adott orvos.

2019. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!