Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy tudjak végre...

Mit tegyek, hogy tudjak végre normálisan aludni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt másfél, maximum 2 hónapban problémáim adódtak az alvással.

Hétköznap viszonylag korán elmegyek aludni (21:00 körül), viszont már kb naponta felébredek hajnali 4 körül, utána pedig nem tudok visszaaludni. Emellett éjszaka is sokszor felébredek. Nem tudom kipihenni magam. Minden nap sírok többször is (úgy gondolom,hogy pont a kialvatlanság miatt vagyok ilyen nyűgős.)

Boldogtalannak érzem magam emiatt.



2019. ápr. 6. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok. Viszont nem 2 hónapja, hanem több éve. soha nem voltam jó alvó, mindig rendszeresen felébredek többször egy éjjel és már hajnalok hajnalán felébredek és nem tudok visszaaludni, rendszeresen heti szinten 3-4 alkalommal. Beteg nem vagyok, kivizsgáltak. Szóval elfogadtam, hogy ilyen vagyok. A stresszel, ami mérgezi az életemet, pedig sajnos nem tudok mit csinálni.

Viszont mivel nálad ez még csak most jelentkezett és eddig nem így volt, így kezd el egy kivizsgálást, hátha egészségügyi oka van.

2019. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 grafno ***** válasza:
Próbálj meg edzeni kicsit, hogy jobban kifaradj. 9tol 4ig bőven elég kell legyen szerintem. Hétköznap én is 9tol 4-5ig alszok és 12tol szinte óránként fenn vagyok. Ha edzek kicsit akkor 9tol-5ig alszom mint a bunda. Engem nem zavar, ha 4-6-7 órát kell aludnom, mert fit vagyok és nem érzem magam fáradtnak napközben.
2019. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Koffeint fogyasztasz?

Miket nézel lefekvés előtt?

Önkielégítést próbáltad alvás előtt?

2019. ápr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 egyáltalán nem fogyasztok semmi koffeint.

Nem nézek elalvás előtt semmit, csak a TV van bekapcsolva az Agymenőkön, mivel - szégyen, vagy nem szégyen- félek a sötétben.

Nincs hozzá kedvem mostanság.

2019. ápr. 6. 21:43
 5/6 A kérdező kommentje:
#3-mat akartam írni, ne haragudj!
2019. ápr. 6. 21:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy ha 7 órát alszol az egyáltalán nem kevés. A nagyobb baj, hogy felébredsz közben.
2019. ápr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!