Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a munka utáni...

Mit lehet tenni a munka utáni "aludni kell! " dologgal? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

A kérdésben megfogalmazott dolog délelőttös műszak hetén jön elő.

Gyárban dolgozok, 8kor van kaja. Hazaesek 3-ra leghamarabb(vagy közel 3 órára), enni kell, mert éhes vagyok.

Ha letudtam a dolgok egy részét(háztartás), miután ettem, és haladnék tovább a dolgaimmal, egyszerűen nem megy, mert nem tudok figyelni, nyűgös vagyok és két választásom van: vagy szenvedek tovább nyűgösen vagy alszok.

De utóbbi esetben elveszek magamtól 1-2-3 értékes órát.

Így legszívesebben elkerülném a délutáni alvást.

Hiába iszok kávét, nem segít, ha fáradt és nem vagyok éhes, akkor is bealszok.

Ha meg keveset eszek, akkor az nem elég, marad az éhség.


2019. ápr. 8. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha fáradt vagy aludnod kell. Át kell variálni a tennivalókat. A háztartási dolgok megvárnak alvás utánra. Szóval ha megteheted hogy felcseréld a sorrendet, tedd meg.
2019. ápr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Nézess egy szív ultrahangot!
2019. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"vagy szenvedek tovább nyűgösen vagy alszok.

De utóbbi esetben elveszek magamtól 1-2-3 értékes órát."

Nem: az utóbbi esetben elveszel magadtól 6-8 szenvedéssel töltött órát.


"Így legszívesebben elkerülném a délutáni alvást."

Akkor dolgozz csak részmunkaidőben, hogy ne legyél olyan fáradt, amikor hazaérsz.


"Hiába iszok kávét, nem segít"

Nem is érdemes azért kávét inni, hogy ébren tartson.


"Ha meg keveset eszek, akkor az nem elég, marad az éhség."

Hát pedig nem kéne degeszre tömni magad. Csak annyit egyél, hogy ne legyél éhes, akkor nem dőlsz ki. Aztán majd ha később megint éhes vagy, eszel újra valamennyit. Mindenesetre érdemes átállni alacsonyabb glikémiás indexű ételekre, akkor se dőlsz ki annyira, pl. ha tészta, legyen durumlisztből, kevesebb krumpli, stb. Guglizz rá.

2019. ápr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3# hoz kiegesziteskent..faradt vagy + éhes, tele eszed magad, az megdobja a vecukor szined, es "jon a kaja kóma. Ettol meg faradtabb leszel. Valami vitamint szedsz? Gyümölcs, ilyesmi? Esetleg probald meg, hogy amikor haza ersz iszol feherje turmixtot,az eltelit. Es csak kesobb eszel tartalmasabb ételt.
2019. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy éjszaka nem alszol eleget?

Az is igaz, hogy túl sokat ne egyél egyszerre.

2019. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Tök mindegy hány órát fog dolgozni, ha 5-kor kelt, így is úgyis mosott rongy lesz délutánra 1-2 nap alatt.

Azt kellett volna inkább a többieknek anno agyonvernie, aki kitalálta a 6 órás munkakezdést.

2019. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
71%
Én is pont ilyen vagyok. Úgy oldottam meg hogy ébresztőt állítok be, és pont 50 percet alszok. (Vagyis 1 órát állítok be, mert kb 15 p mire elalszok) Ha többet aludnák, akkor tényleg 2-3 óra is kéne, de amúgy elég az 50. Szerintem egy próbát neked is megér ..
2019. ápr. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bealudhatsz a házimunka után, ha felébredsz, akkor csinálod, azt, amit akarsz, vagy tudsz. Nem érdemes nyüglődni.
2019. ápr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!