Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kevés a pénztáros? Hosszú a...

Kevés a pénztáros? Hosszú a sor? Változtathatsz rajta Te is. Tényleg ilyen nehéz előre engedni azt, aki csak pár dologgal áll sorba?

Figyelt kérdés

Volt szerencsém rövid idő alatt az ország több szupermarketében megfordulni. Az összes pénztáros, akit megkérdeztem, utálja a munkáját.


Miért nem engedik előre a nagybevásárlást végzők azokat, akik csak pár dologért ugrottak be? Ha nem is az összeset, csak minden alkalommal egy valakit. (Igen, én is így szoktam.) Egyszerű, kézenfekvő, emberséges átmeneti megoldás erre a katasztrofális helyzetre.


Azt már meg sem merem kérdezni, miért nincs több "legfeljebb öt termék" jellegű pénztár, és ami van, az miért nem nyit ki soha. Ugyanez a helyzet az önkiszolgáló kasszáknál, már az sem gyorsabb, mivel eleve kevés van és legalább a felük ilyen-olyan indokkal nem működik.



2018. jún. 11. 00:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Nekem konkrétan azért nehéz, mert vidéki buszhoz vagyok kötve, tehát ha mindenkit magam elé engedek, akinek csak 1-2 dolog van a kosarában, akkor kb. 25 kilométert kellene gyalogolnom hazáig. Előbb nem tudok menni, mert a munkaidőm lejárta után szoktam lerohanni a boltba, mivel a világ végén lakom, ott pedig nincs bevásárlóközpont. :)


Tehát én munkanapon senkit nem fogok magam elé engedni, ha a fene fenét eszik, akkor sem. :)

2018. jún. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Azért mert attól mert kevés cucc van nála még nem biztos hogy gyorsan kész van. Nem méri le a banánt, nem rak címkét a kolbászospizzára nem veszi be a gép a kártyáját stb. Én meg ott álljak egy fél napot csak mert egy nagy bevásárlást mertem csinálni. Meg ameddig ott kínlódnak előttem mindig jön egy újabb energiaitalt szorongató ecsethajú 12 éves. Akkor meg soha nem jutok sorra. Baromság amit irkálsz.
2018. jún. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Néha meglehet tenni, de rendszeresen nem működik, mint amiért a fentebbiek már leírták. Amikor nagyon hosszú a sor, és épp jó hangulatomban vagyok, meg már minden mindegy, akkor magam elé engedem azt aki csak egy darab sajtot szorongat. Csak azt nem szoktam érteni, hogy valaki miért megy be az áruházba egy darab sajttért csúcsidőben, mikor nálunk az áruháztól nem messze ott van egy apró kis élelmiszer bolt.
2018. jún. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem miért kéne előre engedni? A pici babával lévőket, terheseket engedjük előre, de egy tizenéves ha vesz egy üdítőt miért kéne előre engedni?
2018. jún. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%
Ettől sem több pénztáros nem lesz, sem gyorsabban nem fog haladni a sor. Az előreengedett nyilván előbb végez, az előreengedő(k) meg mégkésőbb. Az utánuk lévő(k) meg ugyanakkor. Azaz a katasztrófa marad.
2018. jún. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%

A közvetlen mögötted állót bármikor magad elé engedheted, ezzel a sorrend nem változik az ő mögötte állók között.

Azt pedig nem gondolhatod komolyan, hogy mindenki azért várjon, mert csúcsidőben akar valaki egy kiflit venni.

.

Ketten nagybevásárlással is hamarabb végeznénk, mint aki régóta vár sorára.

Beszaladok, veszek egy dolgot, előre engednek. Kint odaadom a másiknak, aztán visszamegyek, szintén egy dologgal előreengednek...

2018. jún. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Létre kéne hozni gyorskasszákat, ahol maximum 3 termékkel lehet sorba állni. A nagybevásárolók meg állják csak végig nyugodtan a sort.
2018. jún. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
76%

"Létre kéne hozni gyorskasszákat, ahol maximum 3 termékkel lehet sorba állni. A nagybevásárolók meg állják csak végig nyugodtan a sort."


Ez egy hipernek nem érdeke. Nem érdeke, hogy bemenjen valaki egy zsömléért, meg egy tejért. Az embernek sem, azért menjen a kisboltba... A hipernek az az érdeke, hogy minél többet költsenek ott az emberek. Az sem érdeke, hogy gyorsan végezz ott. Hiszen több idő az jó eséllyel több vásárlás, több költés. Nem a bolt van érted, hanem te a boltért...

2018. jún. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%

" de egy tizenéves ha vesz egy üdítőt miért kéne előre engedni?"


Mert az a jó csapatjáték.


Tegyük fel te jönnél sorra sok áruval (5 perc kiszolgálás), mögötted a tini 1 üdítővel (1 perc kiszolgálás).


Első esetben nem engeded előre, így téged kiszolgálnak 5 perc alatt, őt 5 (amíg rád várakozik) + 1 perc alatt. Összesen 11 perc a kiszolgálás, átlagosan 5.5.


Ellenben ha te előreengeded, akkor téged kiszolgálnak 6 perc alatt (1 amíg rá vársz és 5 amíg veled foglalkoznak), míg őt 1 perc alatt.


Összesen 7 perc várakozás, átlagosan 3.5.


Habár a 2. esettel te rosszul jársz (+1 perc), rajta lényegesen többet segítettél (-4 perc).

2018. jún. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Hát fene tudja...

Én nem Magyarországon élek, de ezerszer előfordul, hogy valakit előreengedek két-három cuccal,ha nekem tele van a kosaram.

Akár fiatalt vagy gyereket is, de hajlott vénségeket biztos.

Viszont engem is előreengednek, ha látják, hogy csak egy doboz tojás van a kezemben.

2018. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!