Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti már találkoztatok olyannal,...

Ti már találkoztatok olyannal, hogy meghalt egy háziorvos, és a praxisa megmaradt, a nővér "rendel", vagyis gondolom, felírja a rendszeres gyógyszereket meg ki tudja, még mit?

Figyelt kérdés
Biztos aláfirkantja az orvos helyett. Persze, ha olyan az eset, akkor átküldi a beteget az élő orvoshoz, de csak elvétve. Ez hónapok óta folyik. Hogy létezik ez?

2019. ápr. 10. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
mese habbal
2019. ápr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen nincs. Ha meghal az orvos, onnantól a pecsétszáma/müködési száma érvénytelen és az első vény kiváltásánál bukna a dolog.
2019. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Jól írják. Ilyen nem létezik. A körzeti orvosom 3 hónapja halt meg. Az összes betegét aki ment hozzá automatikusan átküldték más körzeti orvosokhoz. Nekem csak recept kellett, de még így is a másik doki írta ki.
2019. ápr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ti nyugodtan írhatjátok a fehérről, hogy fekete, de attól még a tény tény marad. Hogy hogy lehet, azt nem tudom, azért kérdeztem. De van, és ezen a ti hitetek ill. nemhitetek nem változtat. Csak azért nem írom ki a helyet, mert nem akarok senkinek kellemetlenséget. Lehet, hogy nem jogszerű, de a dolog létezését vagyis az én szavamat ti ne hazudtoljátok meg, nem írtam volna ide ki a kérdést, ha nem a saját szememmel láttam volna többször, utoljára néhány órája!
2019. ápr. 10. 22:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Már meg is van a válasz. Hivatalosan helyettesítésként van nyilvántartva.
2019. ápr. 10. 23:13
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ma már ne igyál többet.
2019. ápr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Legfeljebb egy másik, helyettes orvos írja alá a receptet és az ő neve alatt megy minden.
2019. ápr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"Ha meghal az orvos, onnantól a pecsétszáma/müködési száma érvénytelen és az első vény kiváltásánál bukna a dolog." Ezen mi nem világos, kedves kérdező? Leírtam korábban. Orvos vagyok. Ha elhagyom a pecsétem, akkor is bevonják azt a számot és helyette xxxxx/2 számon fog tovább élni.
2019. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy nem világos? Azt kérdeztem, hogy ez hogy lehet. És már meg is találtam az interneten a választ, úgy, hogy helyettesítés, vagyis nem az ő praxisa. Attól még persze igen fura gyakorlat.
2019. ápr. 13. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!