Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van sírás közben/után...

Miért van sírás közben/után fojtogató érzés a torokban? Mi ennek az élettani oka?

Figyelt kérdés

Nincs semmi baj csak meghallgattam egy elgondolkoztatóbb szomorúbb zenét és sírnom kellett, kb 5 percig sírtam de utána-közben ilyen fura folytogató érzés volt a torkomban. Tapasztaltam már ezt. Ezt pontosan mi okozza biológiailag?? Valaki tudja esetleg? :)

23/L



#érzés #szorongató #síráskor
2019. ápr. 11. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Én tudom. A paraszimpatikus idegrendszer feszültsége okozza, és, hogy (szomorú) sírás közben sok stressz hormon pl kortizol szabadul fel. Magyarul feszült lesz az ember közben. De a sírás oldja a stresszt, feszkót, így utána az általában el is múlik, az ember megkönnyebbül, megnyugszik.
2019. ápr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
értem:)
2019. ápr. 11. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!