Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baleset utáni félelem normális?

Baleset utáni félelem normális?

Figyelt kérdés
Múlt szerdán autó balesetet szenvedtem az ismerősömmel szerencsére mi illetve a másik személy is jól van, viszont az ütközés mély nyomokat hagyott bennem. Az incidens óta félek bárki mellé beülni az autóba, ha be is ülök már egy közelebb lévő autótól vagy egy közeledő járműtől is megijedek. Az ütközés pillanata szinte mindennap lejátszódik a fejemben a félelmem pedig nem hagy alább. Volt esetleg mással is ilyen eset? Mi segíthet ezen? A vákaszojat előre is köszönöm!

2019. ápr. 12. 20:47
 1/4 A kérdező kommentje:
*válaszokat. Sajnos elírtam 😅
2019. ápr. 12. 20:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális poszttraumás stressz. Nagy sokkhatás volt. Szerintem az lenne a nem normális, ha nem éreznéd ezt. Mindenesetre továbbra is üljél kocsiba, nehogy leszokj róla. Idő kell neki, jó esetben csitul, de ez még nagyon friss. Ha nem akar elmúlni, akkor pszichológus.
2019. ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális (amit előttem írtak).

Ha ez nagyon nyomaszt, nem tudsz megbirkózn vele, pszichoterapeutát keress, aki segít.

2019. ápr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem elmúlik a félelem néhány hét múlva, legalábbis a szakember akit nemrég kérdeztem azt mondta pár hét alatt elmúlhat. Sokat segítettetek, köszönöm!
2019. ápr. 13. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!