Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Baleset utáni félelem normális?

Múlt szerdán autó balesetet szenvedtem az ismerősömmel szerencsére mi illetve a másik személy is jól van, viszont az ütközés mély nyomokat hagyott bennem. Az incidens óta félek bárki mellé beülni az autóba, ha be is ülök már egy közelebb lévő autótól vagy egy közeledő járműtől is megijedek. Az ütközés pillanata szinte mindennap lejátszódik a fejemben a félelmem pedig nem hagy alább. Volt esetleg mással is ilyen eset? Mi segíthet ezen? A vákaszojat előre is köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: baleset, félelem, egészség

ápr. 12. 20:47  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

*válaszokat. Sajnos elírtam 😅

# 1/4Időpont ápr. 12. 20:49 Privát üzenet
Teljesen normális poszttraumás stressz. Nagy sokkhatás volt. Szerintem az lenne a nem normális, ha nem éreznéd ezt. Mindenesetre továbbra is üljél kocsiba, nehogy leszokj róla. Idő kell neki, jó esetben csitul, de ez még nagyon friss. Ha nem akar elmúlni, akkor pszichológus.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont ápr. 12. 21:03 Privát üzenet

Teljesen normális (amit előttem írtak).

Ha ez nagyon nyomaszt, nem tudsz megbirkózn vele, pszichoterapeutát keress, aki segít.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont ápr. 12. 21:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Remélem elmúlik a félelem néhány hét múlva, legalábbis a szakember akit nemrég kérdeztem azt mondta pár hét alatt elmúlhat. Sokat segítettetek, köszönöm!

# 4/4Időpont ápr. 13. 06:03 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Normális amit csinálok? Nálatok is szokott előfordulni ilyen?
Az anyám demencias, es kezd mar nálam is kimutatódni a demencia tünetei, es csak 15 éves vagyok. Mit tegyek? Nagyon félek, hogy nem elehetek normális életet, hogy nem tudom majd...
Az igaz, hogy amig elerem a testmagassagomhoz tartozo legalacsonyabb normalis testsulyt, addig az izmaimat is visszaepitem es nem csak zsirban hizok?
Az normalis, hogy ilyen gyorsan hizok? 15/l
Hogyha anorexiabol gyogyulva elerem a magassagomhoz legalacsonyabb normalis sulyomat (168 cm vagyok, ami azt jelenti, hogy olyan 50-52 kg), akkor hogyan kene ennem, sportolnom,...
Torokmandula műtét után normális, ha az áll alatti nyirokcsomó fáj és egy picit megduzzad? Nagyon félek, nem tudom mi lehet az oka! Kérem 8rjatok minél előbb!

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!