Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma a hasammal?

ISW kérdése:

Mi lehet a probléma a hasammal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az én problémám elég összetett, ám megpróbálom röviden leírni.


Konkrétan a folyamatos gyomor "zaj" a problémám, ami alapjában véve leginkább két formában jön elő. Az egyik és ami ellen semmit sem tudok tenni, amikor a belekből érkezik ez a morgásszerű, kavargó hang, a másik amikor a gyomor felső részén a szegycsont alatt érzek égő érzést és ez hasonlóan zajjal jár, ám az előbbivel ellentétben, ha kicsit leszorítom ezt a részt tudom tompítani a hangokat.


A harmadik tünetet nem tudom, hogyan írhatnám le. Egyszerűen úgy érzem, mintha annyit ettem volna, ami belémfér de korántsem vagyok tele, sőt. Ilyenkor úgy érzem nagyon sokat kell böfögnöm és ha picit megerőltetném enyhén már hánynék is (ez már előfordult). A böfögésél azt érzem, hogy maga az étel jön vissza.


Negyedik problémám (ami CSAK este jelentkezik kb 6-7 után) az a sok bélgáz képződés de, mondom úgy, hogy folyamatosan kell finganom (:P).


Ezek a tünetek egyébként ritkán jelentkeznek külön-külön, minden nap érzem ezeket a harmadikon kívül (amelyet szerencsére csak kb 2-3 naponta érzek), csak a nap más-más szakaszaiban. Amit észrevettem az az, hogy sok a savam, de hiába a szénsavas italok mellőzése és a rennie tabletta szedése nem változik semmi. Szedtem szén tablettát, az orvos írt fel 1-2 tablettát, de semmi. Nem hiszem, hogy mindezeket a stressz okozza, vagy mégis? Utálom, amikor előadáson vagyok vagy épp látogatóban vagyok és a hasammal kell bajlódnom.


Előfordult már közületek valakivel, esetleg tudnátok nekem tanácsolni valamit? Elképesztően rossz ez miatt a közérzetem.



2019. ápr. 13. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez elég bonyolult. A stressz sokféle problémát okozhat. Próbálj meg lenyugodni, rövidebben írva szarni mindenre, és ha akkor sem múlik, szerintem látogass meg egy orvost!
2019. ápr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is ez a problémám. Én elmentem orvoshoz, mert már nagyon kellemetlen volt, hogy zh-zni se tudok elmenni, mert sz.ar a hasam... Kaptam beutalókat vérvételre, ultrahangra és tenyészetre az ÁNTSZbe. A laboreredményeket megkaptam és már 20 évesen sz.ar a májam, a többiből is kiderült, hogy valszeg valami fertőzés vagy gyulladás miatt van. Szerintem te is vizsgáltasd ki magad, mert sose tudhatod, hogy mi lapul a háttérben. Gyógyulást neked!
2019. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2. kommentelő - Az előtt mennyi ideig állt fent nálad ez az állapot? Én csak vérvételen voltam, lisztérzékenységi vizsgálaton (azt is vérből) és széklet vizsgálaton, de semmit nem találtak. Nálam ez már két és fél éve tart.
2019. ápr. 19. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!