Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyereknek intenzív mozgás...

Gyereknek intenzív mozgás hatására fáj a mellkasa, normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon napokban jelezte, hogy fáj a mellkasa a szegycsont alatt, mintha erővel oda ütne valaki. Előtte kapott trambulint, amiben elég sokat ugrált. Viszont aznap este nyugalmi állapotban mondta, kérdeztem most is fáj? Erre fel állt, ugrott párat es mondta így igen. Mitől lehet? Amúgy elég hurutosan köhög, de doktornő a múltheten allergiára fogta, a köhögést(trambulin előtt voltunk dokinál) orra sokszor folyik, évek óta küzdünk ezzel. De most bepanikoltam, nehogy mellhártya probléma, szív vagy tüdő okozza ezeket a tüneteket. Ma faggattam, azt mondta néha akkor is fáj, ha sokat fut. Valaki tud segíteni? 9 éves, vastag kisgyerek 48 kilo es 140 centi
2019. ápr. 16. 09:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Nagy fiam.... El írtam az elejét
2019. ápr. 16. 09:03
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet a sok ugrálástól megerőltette a mell izmait, az is nagyon erős mellkasi fájdalommal jár.Egy orvosi vizsgálatra azért vidd el a kisfiadat, az nem árt.Szerintem semmi komoly, izom húzódás lesz.Nekem is volt ilyen, én is azt hittem valami komoly szív probléma, de ez volt. Gyógyulást kívánok a nagyfíúnak.
2019. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A trambulinozással simán megránthatta.

A futásnál, meg könnyen lehet túlfárasztani a légzőizomzatot, főleg egy allergiás, duci gyereknek.

Picit figyelj a súlyára, nasit, édes italt,sót, sok fehérjét kell vissza venni, nem tudom nálatok melyik jellemző, de valamelyik biztosan.


Ha van cigis családtag, az jó lenne, ha letenné, de legalább menjen mindig jó távol a lakástól.


A gyerkőcnek, légzőtorna, úszás, fúvós hangszeren tanulás segít a takarékos légzőmozgás rögzítésében.

2019. ápr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Se nasi, se semmi nincs itthon sose. Többnyire egészségesen találkozunk, saját húst, nyáron saját zöldséget eszünk, mégis ilyen duci. Senki se dohányzik. Az a gond, hogy egész nap alig eszik, és este éhezik meg nagyon, akkor képes egy szelet kenyeret magába enni, erről nem tudom hogy szokassam le.
2019. ápr. 19. 08:05
 5/10 A kérdező kommentje:
Vagyis egészségesen táplálkozunk.... A telo javítja a szavakat
2019. ápr. 19. 08:06
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!🙂
2019. ápr. 19. 08:06
 7/10 anonim válasza:

Lehet gyenge a mellizma. Tornáztatni kell. A gyereknek pedig meg kell tanítani a helyes légzést, mert attól is fájhat. Ha esetleg koraszülött lenne (annyira nem értek hozzá) lehet a tüdeje gyengébb.


Feltétlen mondják el az orvosnak. Én RTG-re is elküldeném. Tüdős orvoshoz vigyék, ne egyszerű gyerekdokihoz.

2019. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhezem mi állt a háttérben? Most az én fiamnak is ilyen gondja van sajnos, ha futkározik, utána fáj a mellkasa.
2020. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem derült ki. De szerintem továbbra is a trambulin, mert idővel elmúlt. Viszont ha régóta nem használja, akkor újra fáj neki néha.
2020. aug. 14. 22:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Értem, köszönöm a válaszod.

Tegnap már fájlalta úgy is, hogy nem futkározott előtte, úgyhogy bevittem a sürgősségire. Szerencsére semmi komoly, a mellkasi izmokra húzódott egy korábbi felső légúti betegség, gyulladáscsökkentőt kapott.

2020. aug. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!