Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Gyereknek intenzív mozgás hatására fáj a mellkasa, normális?

Sziasztok. Nagyon napokban jelezte, hogy fáj a mellkasa a szegycsont alatt, mintha erővel oda ütne valaki. Előtte kapott trambulint, amiben elég sokat ugrált. Viszont aznap este nyugalmi állapotban mondta, kérdeztem most is fáj? Erre fel állt, ugrott párat es mondta így igen. Mitől lehet? Amúgy elég hurutosan köhög, de doktornő a múltheten allergiára fogta, a köhögést(trambulin előtt voltunk dokinál) orra sokszor folyik, évek óta küzdünk ezzel. De most bepanikoltam, nehogy mellhártya probléma, szív vagy tüdő okozza ezeket a tüneteket. Ma faggattam, azt mondta néha akkor is fáj, ha sokat fut. Valaki tud segíteni? 9 éves, vastag kisgyerek 48 kilo es 140 centi

ápr. 16. 09:02  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Nagy fiam.... El írtam az elejét

# 1/6Időpont ápr. 16. 09:03 Privát üzenet
Wonny nevű felhasználó válasza:

Szia! Lehet a sok ugrálástól megerőltette a mell izmait, az is nagyon erős mellkasi fájdalommal jár.Egy orvosi vizsgálatra azért vidd el a kisfiadat, az nem árt.Szerintem semmi komoly, izom húzódás lesz.Nekem is volt ilyen, én is azt hittem valami komoly szív probléma, de ez volt. Gyógyulást kívánok a nagyfíúnak.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont tegnap 10:46 Privát üzenet

A trambulinozással simán megránthatta.

A futásnál, meg könnyen lehet túlfárasztani a légzőizomzatot, főleg egy allergiás, duci gyereknek.

Picit figyelj a súlyára, nasit, édes italt,sót, sok fehérjét kell vissza venni, nem tudom nálatok melyik jellemző, de valamelyik biztosan.

Ha van cigis családtag, az jó lenne, ha letenné, de legalább menjen mindig jó távol a lakástól.

A gyerkőcnek, légzőtorna, úszás, fúvós hangszeren tanulás segít a takarékos légzőmozgás rögzítésében.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont tegnap 11:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Se nasi, se semmi nincs itthon sose. Többnyire egészségesen találkozunk, saját húst, nyáron saját zöldséget eszünk, mégis ilyen duci. Senki se dohányzik. Az a gond, hogy egész nap alig eszik, és este éhezik meg nagyon, akkor képes egy szelet kenyeret magába enni, erről nem tudom hogy szokassam le.

# 4/6Időpont ma 08:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Vagyis egészségesen táplálkozunk.... A telo javítja a szavakat

# 5/6Időpont ma 08:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!🙂

# 6/6Időpont ma 08:06 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Menstruacio alatt rosszullet, ez normalis? (bovebben lent)
Kimerítő sportolás (2,5 óra intenzív kerékpározás) befejezése után 1 teljes órával 119-es nyugalmi pulzus túl sok, vagy normális ilyenkor?
Epeműtét napján intenzív fájdalom normális?
Normális az, hogy alvási szakaszban, hangosan beszélek?
Mennyi egy ember normális vércukorszintje közvetlenül pár perccel intenzív testmozgás után?
Ez a vérnyomás normális 5 perc intenzív séta után közvetlen?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!