Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Házi módszerek a pattanások...

Házi módszerek a pattanások ellen?

Figyelt kérdés
Már elég rég óta folyamatosan jönnek az arcomra pattanások. Esetleg tudtok ajánlani olyan módszert, amivel ezeket csökkenteni lehet? Tudom, a pattanásokat így nagyon nem lehet csökkenteni, ez attól függ, hogy mit örököltél vagy mit nem. Van akin később jönnek ki, van akin előbb, és van aki szerencsés és nem jönnek ki a pattások. De mégis, olyan módszerekre gondolok, mint pl: Igyak sok vizet, vagy egyek több akármit, stb. Ha tudnátok pár tanácsot adni, azt nagyon megköszönném! :)

2019. ápr. 28. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Kozmetikushoz elmész arckezelésre, termékként ajánlom a teafaolajat, leszárítsa a pattanást. Ne éri meg sok kenceficével kenni. Amúgy ajánlatos reggel és este arcot mosni, és próbáld nem nyomkodni. Ha nagyon rossz a helyzet akkor nőgyógyász. Ja és ne érj hozzá az arcodhoz a kezeddel.
2019. ápr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Degááz, bőrgyógyászt akartam írni
2019. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyászra szavazok én is.



Meg érdemes lenne az étrendeden javítani.

2019. ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a cikket. Leírja, hogy mi áll a pattanások kialakulásának a hátterében, mik azok a technikák, amik a közhiedelem szerint segítenek, de valójában nem, ill. mik azok a hatóanyagok, amik tényleg segítenek.

[link]

2019. ápr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! Én is viszonylag pattanásos vagyok... Nagyon sokat küzdök ellenük, kisebb nagyobb győzelmekkel. Először a napi arcmosás, almaecet, és Aloe Vera kombóval kezdtem.

Naponta 2x (reggel és este) forró és hideg vízzel felváltva sokáig mosom az arcomat, és ezek után (ezt csak este szoktam) almaecetbe mártott zsebkendővel kenem meg a pattanásos részeket. Erre szoktam kenni az Aloe Vera kaktusz levét, ami aztán megszárad a bőrömön és reggel lemosom. Ha nem nyomkodom, kaparom és egyebek, akkor egy hét leforgása alatt nagyon sok mindent el lehet érni! Meg szoktam ezt is, bár ebben egy kicsit bizonytalan vagyok: Ugye általában a pattanások tinédzser korban jönnek... Ebben a korban van talán az ember leginkább felbojdulva érzelmileg. Tudatosan is lehet befolyásolni a pattanásokat. Nemrég a barátnőmmel egy kicsit megingott a kapcsolatunk, és hirtelen nagyon sok pattanás lett az arcomon. Ez így volt körülbelül 2-3 hétig. Szerveztünk egy találkozót, hogy megbeszéljük a dolgainkat. Nagyon sokat beszéltünk a kapcsolatunkról, és a végére sokkal felszabadultabbnak éreztem magamat. Búcsúzkodásnál meg is öleltük egymást.. Egy hét elteltével azok a pattanások amik akkor kb 3 hete keletkeztek, nagyjából eltűntek. És még volt egy másik eset is, bár ez nem kapcsolódik különösebb érzéki behatáshoz. Simán csak nagyon stresszes voltam. (iskola és egyebek) Ismerősök meghívtak egy pár napos kirándulásra a bükk környékére 3 napra. Nagyon jó kikapcsolódás volt. Nem törődtem semmi mással, csak az eppen soron lévő programmal. Amikor hazaértem jelentősen csökkentek a pattanásaim! Vagyis azért tűntek el a pattanások, mert gondtalanság volt. Lehet hogy ez az egész így elsőre hülyén hangzik, de szerintem érdemes vele foglalkozni. Ha megpróbálod megoldani azt a bizonyos érzelmi problémát, (amit először meg kell találni) sok mindent el tudsz érni! Legyen az iskola, vagy bármi más.. Sok sikert! :)

2019. máj. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!