Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Testi, lelki tünetek. Szorongá...

Testi, lelki tünetek. Szorongás, hipochondria miatt? Ki élt át hasonlót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy elég komoly dolog felől szeretnék érdeklődni. Természetesen fogok beszélni a szükséges szakemberekkel erről de hátha van olyan itt aki átélt hasonló dolgokat.


Az egész kb. 5 hete kezdődött. Éreztem egy egyhe fájdalmat a hátamban és nehezebben vettem a levegőt. Rákerestem sajnos az interneten hogy mik okozhatják ezeket a tüneteket. Csupa szív és érrendszeri problémát adott ki. Ezek után iszonyatosan bepánikoltam nem is bírtam másra gondolni csak arra hogy súlyos beteg vagyok. Volt szívdobogás érzésem magas pulzusom alacsony vérnyomásom minden. Voltam tüdő röntgenen és kardiológián. Mindenem makk egészséges volt. Az orvosok azt mondták pszchihoszomatikus tünetek. Megnyugodtam ezek után és egyből jobban is lettem.


Két héttel késöbb olvastam pár dolgot a leukémiáról és a daganatos betegségekről. Nagyon megijesztett amit ott olvastam. De különösebb dolog nem volt.


Elkezdtem félni hogy mi van ha nekem is kialakulhat. Elkezdtem nézni nincs e lázam. Megmértem 36.9 volt. Nagyon megilyedtem és fél órán ként mértem. 37.1 volt a legtöbb. Ezek után úgy pánikoltam hogy nem is bírtam másra gondolni csak arra hogy ez valami kóros tünet. Napokig csak néztem a testhőm és tartósan volt ennyi. A háziorvosom azt mondta nincs mitől féljek ez normális. Nem bírtam megnyugodni. Öt nappal késöbb jobban megfigyeltem és rájöttem hogy ez nem is tartós hanem hullámokban jön. Ilyenkor melegebb a homlokom és a nyakam, kipirosodik az arcom. Rengeteget szorongok, állandóan az van bennem hogy súlyos betegségem van de már az orvos is unja hogy állandóan oda szaladgálok. Már allig bírok aludni is. Csak erre gondolok. Ha valakinek voltak hasonló problémái tudna segíteni hogy miként nyugodott meg vagy mi segített neki?


Tünetek mégyeszer:

Szívdobogásérzés

Magasabb pulzus

Alvászavar

Étvágytalanság

Állandó szorongás

Halálfélelem

Hőhullám szerű melegség:max 37.2

Bőrpír

Lágyabb széklet


Akinek volt hasonlóval dolga nagyon hálás lennék ha segítene mert iszonyatosan félek.


Előre is köszönöm!


16/f



2019. máj. 1. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ez mind-mind a szorongás,és a pánikbetegségek TIPIKUS tűnetei. Ne foglalkozz ezekkel, a szíved ki van vizsgálva NINCS bajod!keress valami jó kis hobbit magadnak ami lefoglal,ez az agyalás így minden energiádat felemészti! (tudom nagyon nehéz)
2019. máj. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogy nem jut eszedbe az, hogy pszichológushoz menj? Az orvosok nem mondták? Szólj a szüleidnek illetve kérdezd a háziorvosodat, hogy van-e ingyenes.
2019. máj. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De természtesen már van beutalóm és meg is említettem ezt a felső sorokban. Csak érdekelt hogy valakinek volt e már hasonló. :(
2019. máj. 1. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!