Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy epilepsziás mehet vidámpar...

Egy epilepsziás mehet vidámparkba?

Figyelt kérdés
Ilyen durvább játékokra felülhet? Nem jön rajta ki epilepsziás roham? Mert ugytudom, hogy a diszkófényektől is kijön az epilepsziás roham. Amúgy csak azért kérdem, mert az oszt.társainkkal megyünk a BPi vidámparkba, és ő epilepsziás. Ha megkérdeztem, hogy jöhet e vidámparkba az epilepsziája végett, felhúzza magát és olyanokat mond hogy "jaaaaaaj tudom haggyámá istenem pffff"... Hát no comment, nem hogy értelmesen válaszolna. :) De szerintem csak azért válaszol ilyen "támadóan", mert fél hogy az epilepsziája végett nem jöhet majd. Nos? Egy epilepsziás mehet vidámparkba?
2010. júl. 6. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Akut szív és érrendszeri betegség, extrém magas vérnyomás, súlyos gerincbántalmak és epilepszia esetén nem javasoljuk.
2010. júl. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
NE menjen !!!!!! tuti, hogy kijönne a rohama ha felüllne valamire. :/
2010. júl. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én epilepsziás vagyok. Azt nem tanácsolnám,hogy inkább ne menjen, mert kategórikusan kijelenteni, hogy biztos rohama lenne nem lehet, de azt hiszem jobb nem kockáztatni. Esetleg úgy elmehetne, hogy nem ül fel a játékokra, van egy csomó más játék, amit kipróbálhat. Pl.célbalövés, célba dobó játékok, horgászat, kosárra dobás, dodzsem sem gáz. Szóval mivel szerintem sokkal rosszabb szegénynek, hogy emiatt a hülye betegség miatt kimarad egy csomó jó dologból, meg a közösségi életből, nyugodtan elmehet, és ezeket a játékokat kipróbálhatja, csak pörgő-forgó-villogó fényes játékokra ne üljön fel. Meg lehet ezt egy köztes megoldással is oldani, főleg mivel ő vagy a szülei (nem tudom mennyi idős, és mióta beteg) már úgyis kitapasztalta, hogy mi válthatja ki a rohamokat. Üdv.
2010. júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is voltam már rosszul váltakozó fényre, vidámparkba rendszeresen járok, d emég sosem lett smemi baj.
2011. júl. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!