Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan segitsek neki?

Hogyan segitsek neki?

Figyelt kérdés

Ha egy számomra fontos személy súlyos számitógép függő hogyan tudok segitni neki?


A barátomról lenne szó. 17 éves,s sajna egy kicsit messze lakunk egymástól. Napokig játszik,már beszéltem róla vele. Van,hogy alig eszik a játék miatt,hajnali 2ig fent van szinte mindig. Nem azzal van a baj hogy nem akar (ő is tudja hogy ez már messze nem egészséges) de nincs elég akaratereje hozzá.


Nem akarom elüldözni magam mellől ezért ovatosan szeretnék változatni nem letámadni hogy "vagy abbahagyod vagy otthagylak" meg ilyenek.


S azt sem szeretném ha teljesen abba hagyná mert ez a hobbija csak egy egészségesebb szintre kellne csökkentenie. Ti mit javasoltok?


Ui.: lehet rossz kategóriába irtam bocsi



2019. máj. 21. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Az ilyen embereken nem lehet segíteni. Amúgy pont engem írtál le. A kor is stimmel. Ne tudd meg hogy milyen egy függőséggel élni. Elveszítettem az emberi kapcsolataimat,teljesen leépültem mentálisan. Ez megy 3 éve. Próbáltak nekem segíteni de elutasítottam. Olyan mint a drog vagy az alkohol.
2019. máj. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szülei tudnak róla? Mit szólnak hozzá?

Érdemes nekik elmondani, mivel ők tudják a legjobban korlátozni/eltiltani.

Legrosszabb esetben pszichológus.

2019. jún. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!