Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igényelt már valaki laktóz-int...

Igényelt már valaki laktóz-intolerancia miatt adókedvezményt? Igaz az, hogy a genetikai vizsgálat (vérből) nem elég, hanem mintavételes biopszia is szükséges (a NAV-nak) hozzá?

Figyelt kérdés

2019. jún. 5. 14:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Akkor annyit mondanék, hogy a vizsgálatok alapján a tejcukor lebontásom problémája a legmagasabb besorolást kapta, valamint gluten érzékeny is vagyok, amit más tünetek miatt vizsgáltak (a kettőt igy egy kalap alatt meg tudták csinálni). Szóval nehogymár én legyek a gonosz, mert van lehetőtőség adókedvezményre valami miatt és én igénybeveszem azt a havi 6ezer ft-ot mivel liszt és tej nélkül kell élnem. Amiről ráadásul nem tehetek, mert nem a felelőtlen életem miatt alakult ki.

Fizettem én be elég adót és TB-járulékot életemben, amiből sok ember orvosi ellátását el tudja látni az OEP.

Nem érzem emiatt sz*rul magamat, mert egy lehetőséget igénybeveszek.

Akkor sem ha itt páran csupán "bajodvanatejtől" dolognak sorolják be mindezt.

2019. jún. 7. 09:34
 12/17 anonim ***** válasza:
Most olvastam el és édes istenem, mennyi idióta, önző ember van... :(
2022. ápr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem foglalkozom ezekkel az emberekkel. Azóta is orvoshoz járok, mert sajnos ez nem egy olyan sztori, hogy "kell a pénz, mert ingyen adják". Nem kivánom senkinek azt, ami ezzel jár és nem csak a fizikai tünetekre gondolok.

Már kb az 5. vizsgálatra megyek. Nem adják ezt könnyen, de pont emiatt kaphat rá kis adókedvezményt, aki genetikailag intolleráns, mert csomó plusz ktg-e van és azért, mert "200 helyett 300 Ft egy tejtermék".

Mostmár tudom, hogy érdeklődni ide jönni nem érdemes. Ennyi...

Végigjárom a kórházas, orvosos utat és akkor is ha nem kapok adókedvezményt.

Tudod, hogy vannak ennél súlyosabb állapotok és betegségek is, de én ezzel küzdök és ezt szeretném megoldani. Ha pedig van rá mód, hogy valamennyivel könnyebb a "100 Ft-tal több tejtermék" (bár csak ennyiről lenne szó - add össze napi szinten a 100 Ft-ot és tedd hozzá, hogy a mindennapokban mekkora logisztika mindez) megvásárlása, akkor is igenis igénybeveszem.

2022. ápr. 25. 08:39
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem értettem pontosan, melyik két vizsgálati eredményre van szükség a NAV-os lehetőség igénybevételére?

Én most genetikai laktózintolerancia vizsgálatra fogok menni.

(Van egy food test 220+ eredményem is, aszerint kazeint, tehéntejet kéne kerülnöm mert kijött erős pozitivitás, de ez IgG alapú, ami gyanítom, hogy a kérelmezéshez nem felel meg, mert megoszlóak a vélemények orvosi szinten is az IgG alapú intoleranciavizsgálatról)

2023. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A genetikai laktonóz intolerancia (!) vizsgálatot nem fogadja el a NAV sajnos. Viszont 2 fújós teszt eredménye alapján már igen.

Laktáz és laktóz fújást kell végezni. Az egyik alátámasztja a genetikait, a másik pedig kizárja a kontaminált bél problémákat.

Ha a kettő egybevág, akkor a NAV már elfogadja és a doki kiadja az igazolást.

Nálam legalábbis ez volt.


Mivel én intoleráns vagyok, így ha érzékenység van megállapítva, arról nem tudom mi a protokoll.

2023. márc. 22. 09:03
 16/17 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Megkérdem a házidokimat, illetve a fújós tesztek is azóta fókuszba kerültek nálam, úgyhogy be fogok nevezni. Azokra vajon az a jó ha előtte rendes étrenden voltam vagy nem baj h már 1 hónapja nem fogyasztok tejterméket, tejszármazékot?
2023. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Van egy "menetrend", amit érdemes követni előtte már. Ez azt hiszem 4 héttel előtte kezdődik és le van írva, hogy milyen ütemben kell elhagyni bizonyos ételeket a vizsgálatig, illetve, hogy a vizsgálat előtt 1-2 nappal már mit nem szabad abszolút enni, inni, hogy tuti jó értéket mérjenek. Megkeresem neked és elküldöm.

Bár ha tényleg ziccer van a rendszerben:) akkor bármit ehetsz-ihatsz, úgyis bejelez:) De kikeresem és elküldöm!

2023. márc. 24. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!