Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek, igyak tej helyett?

Mit egyek, igyak tej helyett?

Figyelt kérdés

Most úgy döntöttem elhagyom az étkezésemből a tehéntejet, hátha egészségesebb leszek. Jelenleg napi szinten féltől egy liter tejet iszok. A problémám az, hogy túl fáradt vagyok és ízületi valamint gerincfájdalmaim is vannak.


Az érdekel, hogy mit egyek tej helyett, hogy ne legyenek hiánybetegségem. Gondolom a tejben levő anyagokat kellene helyettesíteni, miket ajánlasz?


Az is benne van, hogy elég jó ideglazító, nyugtató, altató hatású és ha nem iszom ezt is helyettesíteni kellene. Mikkel?


2015. febr. 23. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
fehérje,calciumdús dolgok
2015. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A neten találhatsz mindenféle cikkeket, pl. laktózérzékenyek számára. Ott találhatsz jó tippeket. :) Ha magát a tejet hiányolod lehet kapni szójatejet, rizstejet stb, igaz, h ezek drágábbak. Nyugtatónak ajánlani tudom a borsmenta/citromfű teát. :)
2015. febr. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A tejből mindent pótólni kéne a Ca, foszfor, K, B,A vitaminokig a fehérje és aminósavakon át
2015. febr. 23. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!