Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kézmosás - mi vagyunk a...

Kézmosás - mi vagyunk a csodabogarak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy kis közvélemény kutatás... észrevettem, h az ismerőseink, barátok, rokonok közül szinte senkinek sem alap, h kezet mosson, amikor megérkeznek hozzánk. Van olyan hat éves rokon kislány, aki hetente jár hozzánk, és minden alkalommal kérni kell, h mosson kezet. (Gondolom otthon sem szoktak...) ez általános dolog, és mi vagyunk 'fordítva bekötve' vagy az ismerősi körünk a kuriózum, és a legtöbben mosnak kezet, ha hazaérkeznek/ megérkeznek vendégségbe vhová? Ti hogy vagytok ezzel?
2019. jún. 18. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Miért mosnék kezet, ha vendégségbe megyek valahova? A felvetést sem értem.

Tehát nem, nem szoktam. Nyilván, ha valami olyat csináltam akkor igen, de máskor nem.

2019. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Illene, de nincs kultúrája.


Én sem szoktam általában.

2019. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha busszal utazom,első a kézmosás akár otthon,akár vendégségben. Vagy ha odamenet összekenem magam,esetleg nekiesek az első háziállat simogatásának,akkor is kezet mosok. Ha tiszta vagyok én sem szoktam. Ja,még egy kivétel. Ha kisbaba van. Akkor mosok kezet, ha kell,többször is,hogy a babát védjem..
2019. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kocsival megyek vendégségbe, szóval tisztán is érkezem. Amikor még buszoztam, mindig kezet mostam érkezéskor vendégségben, munkában, otthon is.
2019. jún. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1# hát mert esetleg előtte összefogdosol buszon, metrón minden retkes kapaszkodót, ezzel együtt összeszedsz egy csomó bacit, vírust (influenza, hasmenős cucc), amit aztán szépen 'ajándékba' beviszel a másik lakásába, ha ott összefogdosod a használati tárgyait 😅
2019. jún. 18. 20:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Na és kifele menet? Azt lehet vinni?
2019. jún. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Na és kifele menet? Azt lehet vinni?"


Ha egy családi ház belsejét összehasonlítod egy pláza ajtójának kilincsével vagy egy busz kapaszkodójával, akkor olyan óriási különbség lesz a kórokozók száma között, hogy arról józan embereket nem kéne győzködni, hogy miért mosunk hamarabb kezet lakásba lépve, mint lakásból kilépve... De csak gondolj bele abba: hol jár több ember, egy családi házban vagy egy mindenki által látogatható helyen... -.-

2019. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Alap, de sajnos van olyan kollegam aki nagydolog utan sem mos kezet.. sajnos olyan szektas ismeros is volt aki nagydolog utan csak kancsoval lelottyintette a segget..
2019. jún. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!