Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a térdem, ez gyakori...

Fáj a térdem, ez gyakori ennyi idősen?

Figyelt kérdés
Néhány éve volt schlatter osgoodom, most 17 vagyok srác. Tudom hogy ez nem a legjobb hely hogy megkérdezzem, de attól még érdekel hozzá értő, hasonló tapasztalattal rendelkező emberek véleménye. Ha behajlítom a térdem teljesen, és ráhelyezem a testsúlyom(pl.guggolás), akkor fáj, és egy ideig utána is. Még növésben vagyok, ez elfog múlni miután megállok a növésben(schlatter osgoodhoz tartozik?), vagy ez más? Valami vitamint vagy valamit tudtok mondani ami mindenképpen jó a csontokra, ízületekre, gátolja a porckopást?

2019. júl. 8. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ismertem a betegségedet, ezért utánaolvastam: [link]

Szerintem ez alapján valószínűleg a betegségedből származnak a problémák. Jársz terapeutához, gondolom, az mit mondott?

2019. júl. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon 1-2 embernek fáj a térde. Szerintem kérdezd külföldi oldalakon.
2019. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ok boomer
2019. nov. 24. 22:18
 4/4 Slowrider ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy nem, viszont lehet attól, hogy eddig nem terhelted nagyon a térded (a schlatter osgoodot pihentetni szokták). Ha így van, próbálkozz a reformer pilates-szel, vagy kezdd el a guggolást gyertyaállasban, hogy a szalagjaid és az inaid megerősödjenek és hozzászokjanak a terheléshez. De mindenképpen fokozatosan tedd! Maradandó károsodást okozhatsz magadnak, ha túlerőlteted.
2021. febr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!