Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyszerek emailben történő...

Gyógyszerek emailben történő felíratása esetén megfelelő megszólítás-e az alábbi: "Tisztelt Doktor Úr, Kedves Edit! "- (mint asszisztens)?

Figyelt kérdés
Van ennél alkalmasabb?
2019. júl. 12. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jó. Üdvözlettel egy háziorvos rezidens.
2019. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Elég, ha az orvost szólítod meg, az asszisztensnek hivatalosan nincs veled kapcsolata. A doki nevén megy minden, nem kell másra kitérni.
2019. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!! - #2 -es válaszolónak: És az nem lehet, hogy első körben az asszisztens hölgy olvassa el a megrendeléseket, és csak utána az orvos... ebben az esetben sincs indokoltsága, hogy őt is "belevegyem a buliba"? Az email címzettje az orvosi rendelő (sem nem a doki, sem nem az asszisztens hölgy)
2019. júl. 12. 12:15
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
2. vagyok: nem, én nem tenném bele. Pl. ha egy ügyvédi irodának írok, tudom hogy a titkár/nő végzi el a papírmunkát, de szerintem ugyanígy az adott ügyvéddel kommunikálok. Viszont a helyedbe nem tudom képzelni magam, ha neked természetesebb, nyugodtan írd oda az asszisztenst is:)
2019. júl. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy ügyvédi iroda, meg egy háziorvosi rendelő két külön dolog. Jó az a megszólítás így, ahogy van.
2019. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!! Én is inkább úgy gondolom, mint az az #5-ös válaszoló. Valójában én ezzel a megszólítással már egyszer rendeltem is, és úgy éreztem a rezdülésekből, hogy ez így jó volt. Nyilván valóan sok nem múlik a megszólításon (bizonyos határokon belül)...de az ember igyekezzen illendő módon kommunikálni. Még egyszer is köszi mindenkinek!!
2019. júl. 12. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Aztán majd a doki visszaír, hogy ő nem is Edit, hanem Sándor...
2019. júl. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!