Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek a stressz okozója...

Szerintetek a stressz okozója lehet a kisebb levegővételnek?

Figyelt kérdés
Elég furán hangzik a kérdés, de úgy éreztem fel kell tennem itt, mert sehol máshol nem találtam erre valaszt. Azt vettem észre, hogy kisebb levegőket veszek. Ezt először akkor vetzem észre, mikor pl valaki kérdezi hogy érzem-e xy-nak az illatát. Amíg nem szólt, semmit se éreztem, csak akkor, ha nagyobb levegőt vettem. Sajnos a kisebb levegőket a szívem is meg-meg érzi. Ezt úgy értem, hogy volt már párszor, hogy elkezdett fájni a mellkasom, és csak akkor hagyta abba, ha normál levegőket vettem. Egyértelműen akkor normál módon kell levegőt vennem, de az egész a tudtomon kívül volt. Na de, vissza az eredeti kérdéshez: szerintetek a stressz vagy szorongás lehet okozója ennek? Egy másik kis "történet", hogy amikor lefekszek valahova, nem érzem a pihentető érzést. Aztán nagy nehezemre megnyugszom, és konkrétan elkezdem érezni, hogy fekszem és pihenek. Nagyon hosszú ez a kérdés, ezért bocsánat. Sok dolog hülyén hangzik belőle, elfogadom. Viszont ez a helyzet. Köszönöm előre is a válaszokat! 16/l

2019. júl. 17. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden lehet stressztől gyakorlatilag.

Próbálj kikapcsolni magad a napi rutinból, levezetni kibeszélni millió stresszkezelési módszer van : mindet kikell próbálni ahhoz hogy rájöjj melyik az az 1 ami beválik. Érdemes elkezdeni mert életünk végéig szükség van ilyen módszerekre.


Másik: igen, lehet orvosi oka. Első kör háziorvos, majd ő beutal. Pulmonológia nézné a tüdőkapacitást, de amikor én voltam 2 alkalommal is akkor becsapták direkt a gépet.

Egy ilyen vizsgálaton azt látni fogod.

Mindenestre ha semmi hatására nem múlik el (figyeld meg van e mikor roszabb és az mihez köthető stb), és az sztk-s orvos sem segít akkor marad a magán.

De kívánom hogy csak egy stressz okozta valami legyen. Amit tudni kell, minél jobban foglalkozol vele annál tovább és erősebben marad a jelenség (kivéve ha a háttere felvan tarva és "kezelve"). 16 évesen nem szoktak ekkora pszichoszomatikus tünetek jelentlezni de előfordulhat.

2019. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ez nekem is nagyon furcsa. Emellett sehol se találtam hasonlót az interneten.
2019. júl. 18. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!