Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért írják itt azt sokan,...

Miért írják itt azt sokan, hogy az antibiotikum kúra nem okoz hasmenést, csak akkor ha hosszú ideig tart?

Figyelt kérdés
Eddig a Furocefet és a Supraxot leszámítva minden antibiotikum hasmenést (híg/közepesen híg széklet, napi 3-6 alkalommal) okozott 2 napon belül. Hiába szedtem mellé probiotikumot. Ennyire szar a genetikám meg a bélflórám vagy itt mindenki olyan különleges, hogy az ő bélbaktériumaiknak nem okoz gondot a az antibiotikum? Eddig azt hittem, az antibiotikum kúra velejárója a hasmenés, erre itt írják, hogy alapból nem szokott antibiotikumtól hasmenés lenni.
2019. júl. 20. 11:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem az enterol vált be , meg a normaflor. Mindkettő gyorsan helyrehoz. Az enterol az egyetlen amit úgy ismerek, hogy az antibiotikummal egyszerre is be lehet venni.
2019. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit háborogsz itt ezen, hogy te fosol más meg nem.

Egyértelmű, hogy az antibiotikum elpusztítja a hasznos baktériumokat a vérben.

Egyértelmű, hogy ez hasmenést okoz. Az hogy 2 vagy 7 vagy 14 nap után, egyén és bélflóra függő.

fogyassz joghurtot illetve probiotikumot. rá van egyébként írva a betegtájékoztatóra, hogy 100ből több, mint 1 embernél hasmenést okoz. Akkor mi a kérdés? mit háborogsz ezen?

2019. júl. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
vérben=bélben*
2019. júl. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Én nem háborogtam.
2019. júl. 22. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!