Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen olcsóbb probiotikus...

Milyen olcsóbb probiotikus készítményeket ajánlotok hosszú távon?

Figyelt kérdés
Nemrégiben kiderült, hogy Lyme-kóros vagyok, ezért első körben egy 50 napos antibiotikum kúrát kaptam. Nagy dózisban háromféle gyógyszert kell szednem. Már a gyógyszerek kiváltása is iszonyatosan megterhelő anyagilag, így hosszú távon nem tudom a ma "divatos" probiotikumokat megvásárolni. Ezek helyett mivel tudom leginkább védeni a gyomrom költséghatékonyan? Vagy vannak a piacon olcsóbb, de szintén hatásos készítmények? Mit tapasztaltatok? Előre is köszönöm!

2014. nov. 19. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hokezelt savanyu kaposzta levebol napi 1-3 kupica, elofloras joghurt es kefir naponta.

Azert a normaflore-t megprobalnam melle beiktatni, mert az ugyan csak egyfele jobacit tartalmaz, de az viszont sokfele antibiotikumnak ellenall. Mindig teljen el min 2 ora antibigyo-probiotikum kozott. A normafloret cukros vizben feloldva h a csirak fejlodesnek es szaporodasnak tudjanak indulni.

A taplalkozasod legyen olyan ami a jobaciknak kedvez. Minel kevesebb cukor es finomitott liszt. Minel tobb vizben oldhato rost: sok nyers alma, repa, csicsoka es tarsaik. Ezek taplaljak a jobacikat.

Hasmenes eseten azonnal fordulj orvoshoz, mert az antibiotikum okozta hasmenesnek veszes kovetkezmenyei lehetnek! Kulonosen ha nyalkas esetleg veres, mert az egy szovetelhalast okozo antibiotikum rezisztens bakteriumfaj elszaporodasat szokta mutatni.

Jobbulast kivanok!

2014. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. dec. 4. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!