Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajat adományoznék daganatos...

Hajat adományoznék daganatos gyermekeknek. Hol van rá lehetőség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Két éve láttam Facebookon hogy lehet hajat adományozni daganatos gyermekek részére. Akkor megfogadtam hogy egy fontos eseménynél (ami a héten lesz) levágatom féltve őrzött tincseimet, de sehol se találom az oldalt 😔 tudnátok ebben segíteni? Esetleg ha ismertek olyan személyt akinek szüksége van rá neki is szívesen eljuttatom!

A válaszokat előre is köszönöm!❤️

18/L



2019. júl. 22. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon kedves tőled, hogy adományozol. Nem ismerek ilyen személyt, és az oldalt se tidom sajnos, mert jelenleg nincs Facebookom, de azt el tudom mondani, hogy a cselekedeted nagyon példás és pláne 18 éves korban ilyet tenni! Egyszerűen csodás. Sajnálom hogy nem tudok segíteni az oldal felkutatásában, de az biztos, hogy a tetted példamutató 😃
2019. júl. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de én még ilyenről nem hallottam.

Meg elég nagy baromságnak is tartom.

Igaz hogy a kemoterápia hatására sok ember haja kihullik, de ezekre az emberekre legtöbb esetben (tapasztalat) az a jellemző, hogy nem szeretnek parókát, póthajat, stb. hordani. Legfeljebb saját hajukat szeretnék, ami általában vissza is nő a kezelések között.

Egy daganatos embernek nem tartozik a nagyobb problémái közé az, hogy nincs haja.

Akikkel én beszéltem, akiket én ismerek legalábbis, így vélekednek.


Ha daganatos gyermekeken akarsz valójában segíteni, úgy hogy annak tényleg értelme, és látszatja legyen, két dolgot tehetsz:


1. Jelentkezel őssejt donornak. Ez alapvetően egy vérvételből áll. Ha HLA identikusnak bizonyulsz egy olyan gyermek/felnőtt számára, akinek legtöbb esetben daganatos betegség miatt allogén őssejtátültetésre van szüksége, megkapja a tiédet. Ezzel megmented az életét jó eséllyel.


2. Elmész vért adni. A kemoterápiás kezelés alatt álló emberek szervezete sok esetben annyira legyengül, vérszegények lesznek, így ahhoz hogy kezelhessék őket tovább, vérátömlesztésre van szükségük.

2019. júl. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pesti vagy nagyvárosi fodrászatoknál van ilyen. Keress rá hogy parókakészítés. És tényleg szép gesztus!
2019. júl. 23. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendszeresen adok vért mióta betöltöttem a 18-at (irányított véradás keretében mindig beteg gyermekekhez juttatom el). Szerintem kisgyermek korban nagyon fontos hogy hogyan jelensz meg a többiek előtt, mert a gyerekek nem értik meg hogy azért nincs a kislánynak haja mert beteg volt, de majd visszanő neki, de a paróka viselésével szerintem sok lelki sérelemtől meg lehet őket menteni. Azért nem bízok abban hogy bemegyek egy fodrászhoz és levágja a hajamat én pedig ott hagyom neki, mert nem biztos hogy egy arra rászorulóhoz jut el, hanem például egy olyanhoz aki sok pénzért megveszi. Mert számomra az a fontos hogy tényleg olyan kapja meg aki egyébként nem tehetné meg hogy megvegye.
2019. júl. 23. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!