Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tegyek hogyha a barátom...

Mit tegyek hogyha a barátom nagy valószinűséggel anorexiás? Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Nem rég megtudtam hogy a barátom (18) anorexiás.

Nagyon megijedtem és tanácstalan vagyok.Kérem hogy segítsen valaki.

(17L)


2010. júl. 12. 13:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon fontos lenne..
2010. júl. 12. 13:36
 2/13 anonim ***** válasza:

Igazából csak egyféleképpen tudsz neki segíteni, ha ráveszed, hogy forduljon szakemberhez. Ez az egyetlen út.


A másik, amit tehetsz érte, ha látja, hogy veled nyíltan beszélhet mindenről, nem ijedsz meg a betegségéről, de nem is akarsz folyton arról beszélni, és elfogadod olyannak, amilyen. Esetleg ha rögtön ebéd után ki akar menni a mosdóba, akkor tartsd vissza valamilyen módon egy fél óráig... Sokszor úgy vannak vele, hogy akkor már nem is muszáj hányni. Igaz, utálni fogják, aki miatt nem mehettek ki rögtön.


Igazából a szakember a lényeg, ebből nem szokás egyedül kilábolni.

2010. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2010. júl. 12. 13:54
 4/13 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy anorexiás? Leírod a tüneteket?

(Már csak mert pasik nem szoktak...) Lehet más is. Segítünk, csak pontosítsd.

2010. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak mondom, az anorexiások nem hánynak. Azok a bulímiások.
2010. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem hány.Nem eszik szinte semmit.Csak gyümölcsöket és abból is csak nagyon keveset.hányingere van minden étkezés után ami nála kb pár falat.naponta 2x.:Sde nemhány.Régebben voltak problémái a külsejével.de én azthittem hogy már elfogadta magát teljesen.hát nem...46kg.18évesen.Aki nem ismeri annak csupán annyi tűnik fel hogy nagyon vékony.de nemis szokta mondani hgy "dekajás vagyok,együnk meg vmit" stbstb..
2010. júl. 12. 14:40
 7/13 A kérdező kommentje:
14:33. dehogynem...és nem is ritka..
2010. júl. 12. 14:40
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Igen, mindjárt megkaptam a két leggyakoribb sztereoptípiát, hogy a férfiak nem lehetnek anorexiások, meg hogy az anorexiások nem is hánynak, csak a bulímiások. Gondoltam előre, hogy valaki majd ezt fogja mondani, mert sokan így hiszik, de egyik sem igaz. A férfi anorexiások kevesen vannak, de vannak. Az anorexiások elég nagy része pedig igenis hány, nem ez különbözteti meg őket a bulímiásoktól, de ennek sok helyen utána lehet olvasni. (Első voltam.)
2010. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Írok neked mindjárt egy levelet.
2010. júl. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
100% hgy anorexia nervosa pszihiáter is megállapította...csakhát én még nemtalálkoztam közvetlen közelről ilyen betegségben szenvedő emberrel és nemnagyon tudom hogy álljak hozá...tanácsokat szeretnék kérni.hogyan hozzam fel neki a témát?tehát.hgy hogyan kezdjek el vele erről beszélgetni..??
2010. júl. 12. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!