Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fityma letapadás 16 évesen?

Fityma letapadás 16 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 16 éves vagyok, le van tapadva a fitymám. Nincs szűkületem, csak a makkom peremén/szélén egy kissebb részen oda van tapadva a fitymám.


Eddig nem foglalkoztam a dologgal, mert nem hátráltatott eddig semmiben, nem fájt meg stb.. Viszont most már lassan barátnő van a képben...


Szüleimnek már mondtam, de apám szerint ez normális, meg hogy majd szexközben hátra jön. Hát én ezt nem szeretném megvárni, elszeretnék menni orvoshoz.


Egyedül mennék, viszont nem tudom hogy milyen orvoshoz kéne mennem, Urológushoz? Vagy egyáltalán hova menjek, milyen intézménybe? Meg kell oda időpont, vagy csak úgy random be megyek? :)

Meg a fitymaletapadást hogy oldják meg? Műtét, vagy csak érzéstelenítő és hátra rántja? Vagy körülmetélés? Vagy az csak a fityma szükületnél van?



2019. aug. 19. 18:11
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
A kis műtét, meg úgy általában a műtét, metélést jelent, vagy csak annyit hogy elaltatnak és úgy próbálják felszedni a fitymát?
2019. aug. 27. 14:30
 12/27 anonim ***** válasza:
Adhesiolysis kis műtét,nem korulmeteles. Nem altatnak. Fertotlenitik a műtét helyét. Utána elég sok Lidocain injekciot kaptam a pénisz tövébe hogy ne érezzem amikor szikevel az orvos levalasztotta a ratapadt fitymat a makkrol. Jól sikerült
2019. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
És ilyenkor mit érez az ember? Még életemben nem kaptam érzéstelenítőt. Ilyenkor tényleg semmit nem érez az ember, vagy érzi a fájdalmat, de nyílván 1000x kisebb mintha nem tolták volna beléd az érzéstelenítőt?
2019. aug. 27. 16:40
 14/27 anonim ***** válasza:
Profin adta be az orvos a pénisz tövébe. Talán az első Lidocain injekció bol valami keveset éreztem. Utána már a többi injekciot nem éreztem
2019. aug. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
56%

Amikor nekem csinálták, nálam nem volt injekció, más módon érzéstelenítettek, de kellett idő míg behatott, és be is aludtam pedig nem lettem altatva. És előtte korrekt módon mindent átbeszéltünk a tanácsadóval, hogy mi fog történni, nem úgy, mint ahogy az urológusok zöme csinálja, ők ugyan is nem szánják rá az időt a tájékoztatásodra.


Az a baj, hogy a "kis műtét", "rutinműtét" ezek az orvosok meg a köznyelv kedvenc szavajárásai, és míg te tényleg ezt is érted alatta, mondjuk azt hogy csak feltépik, addig te nem biztos hogy ezt írod alá, és akkor már a fitymádtól is megszabadítottak! Ezért nem szabad először az urológust választani! Pont ezt írtam le részletesen! Az, hogy te most ezzel a kommenttel szimpatizálsz vagy azzal, az megint nem ad reális képet arról, hogy mit fognak csinálni, de ha előbb mész urológushoz mint fitymaszűkületi tanácsadóhoz sokkal könnyebben ráfázhatsz, mint fordítva. Lehet az urológus egyszerűbbnek hangzik, de a tanácsadó meg azért tanácsadó, hogy felruházzon olyan tanácsokkal, amik a gyakorlatban vannak és működnek, plusz még hogy segítsen a jó szakember (orvos) kiválasztásában. Mert ha csak elmész egyhez, és az az egy pont metéléspárti (mint a 95%-a az urológus társadalomnak), akkor "Pápá Fityma!" egy életre! És a te hibád lesz, magadat fogod okolni érte!

De ha nem hiszed miért annyira fontos, hogy meg legyél védve és az érdeked is legyen képviselve, akkor nézd meg te is azt a csomó kérdést, amiben a kérdezők arra panaszkodtak, hogy csak ennyire enyhe volt a fitymaszűkületük, meg az urológus azt mondta hogy elég lesz csak ez a kisműtét, aztán tessék, levágták az egész bőrt! Ezt akarod?

Akkor igaza van az előzőnek és irány az első urológus aki szembejön veled, kérdező!


De ha még fontos a fitymád, és nem akarod, hogy levágják, akkor még most mielőtt bármit is tennél, gondolkodj, hogy jársz jobban, és ne dőlj be az olyan kommenteknek, hogy "csak ennyi volt, csak azt csinálták", mert te se ismered a történet hátterét, és mindegyik eset más! Az előző kommentelőé is, de a tied is! Ne vedd egy kalap alá, az hogy ő megúszta nem azt jelenti, hogy te is megfogod! Én azt írtam ami jól, megbízhatóan működik, akár szimpatizálsz a kommentemmel, akár nem, a siker sosem szimpátiafüggő, hanem gyakorlat és akki ebben a szívére hallgat első sorban nem pedig a józan eszére, annak csak a szerencsén múlik, hogy ne késő bánat eb gondolat legyen a sorsa amit saját magának választott!

Egy biztos,az hogy előtte, időben és logikusan végiggondolod, mi hogyan helyes, nem csak simán a kecskére (urológusra) bízod a káposztát mint a felelőtlen többség, magadat mented meg egy életre a csalódástól! Mert nem mindig történik minden úgy, ahogy azt itt is elméletbe mindenki nagyon szépen mondja csak éppen nem ez a gyakorlat, és ezért fázik itt is rá majdnem mindenki, aki erre panaszkodik!


Egyébként nem szikével választották le a fitymámat nekem, hanem egy fémpálcával, a szakember, akivel csináltattam megmutatta.

2019. aug. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Ja, nem arra gondoltam amikor az érzéstelenítőt beadja, hanem amikor már benned van az érzéstelenítő és szikével leválasztja a fitymát a makkodról?
2019. aug. 27. 17:10
 17/27 anonim ***** válasza:
56%
Az szerintem nála se szike volt, mert a szike az megsérti a bőrt mert éles, és ha megsérül, akkor miért mentené meg az orvos?
2019. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Oké, hogy tanácsadó stb...


De ha megmondom az orvosnak hogy nem lesz körülmetélés, és tisztán elmondja ő is hogy nem lesz körülmetélés, akkor azért nehezen tudom elképzelni hogy sunyiban körülmetélnek :D

2019. aug. 27. 17:13
 19/27 anonim ***** válasza:
Abból semmit nem éreztem, feküdtem
2019. aug. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
56%

"De ha megmondom az orvosnak hogy nem lesz körülmetélés, és tisztán elmondja ő is hogy nem lesz körülmetélés, akkor azért nehezen tudom elképzelni hogy sunyiban körülmetélnek :D"

Nem elképzelni kell. Olvasd el azt a csomó topikot ami erről szól! A többség utólag tudta meg hogy mégis azt kapták, sokszor úgy hogy otthon, mert az orvos ezt is elsunnyogta! Szóval ne elképzeld, hanem hidd el, vagy ha kételkedsz hogy ez így van,... tessék, nézz körül itt a gyakorin!

Ezért ne előbb az urológushoz menj, csak akkor, ha biztos metélést akarsz és mindegy hogy szép lesz vagy csúnya! (Bár ha jó szakembert keresnél ehhez is hasznos, hogy beszélj valakivel, aki ismeri az urológusokat mert visszajeleztek neki!)


Egyébként én is feküdtem, amit én éreztem az ilyen tompa nyomott vagy ilyen nem is tudom, nyomasztó érzés volt, kellemetlen. Néha kicsit éreztem amit a szakember aki csinálta csinált azután is hogy becsuktam a szemem.

2019. aug. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!