Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez mennyire súlyos fitymaszűkü...

Ez mennyire súlyos fitymaszűkület? Milyen megoldások lehetségesek?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy nem rég voltam urológiai szakrendelésen egy másik probléma miatt, viszont mikor megvizsgált az orvos, kérdezte, hogy hátra lehet-e húzni a fitymát és én elmondtam, hogy lankadt állapotban igen de mereven pedig kb a makk feléig. Lankadtan teljesen hátrahúztam és egyből rávágta, hogy ezt meg kellene operálni. Kérdeztem, hogy nem-e van erre másik megoldás aztán az volt a válasz, hogy hát ha nem metéljük körül. Lehet, hogy részleges metélésre gondolt de valóban ennyire súlyos ez a szűkület? Olvastam róla, hogy van ez a fitymaplasztika vagy bemetszés amit szoktak még alkalmazni enyhe szűkületek esetében. Mit tegyek, legközelebb említsem meg ezeket az opciókat vagy keressek fel magánrendelést és ott is kérjek véleményt? Nem szeretnék elhamarkodottan dönteni ez ügyben. 22/f

2019. szept. 18. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Teljesen felesleges műteni!
2019. szept. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megemlítheted és magánorvoshoz is elmehetsz, ha egy másik szakvéleményt is szeretnél előtte. Nem kötelező azonnal dönteted.
2019. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Az az orvos akinél voltál, még meg se mutattad neki, de már nagyon a körülmetélést akarta rád erőszakolni és elhiheted nem a részlegesre gondolt hiába magyaráznád azt be magadnak! Pedig van választásod neked is, létezik nem metéléspárti hanem elfogulatlan szakember is, csak körül kellene nézni máshol is! Nekem is a metélést nyomatták az urológusok, a magánban is, mégis sikerült megúsznom! :)

Sokszor pont maguk az orvosok azok, akik vagy nem tudnak, vagy nem akarnak más megoldást ki vitelezni, és inkább összezavarják az embereket, majd a (teljes) körülmetélést erőltetik rá, mert azzal tudnak csak több pénzt kinyerni a tb-től, szóval a km az orvosok egyik pénzmosodája sajnos. Ez egyébként bizonyítható. Úgyhogy akinek van egy csöpp esze, először nem az urológushoz meg, hanem fitymaszűkületi tanácsadót keres fel aki segít őt megvédeni!

2019. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
felesleges metéltetni, keress fel másik orvost
2019. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!