Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Teljes Körülmetélés után?

Teljes Körülmetélés után?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem 8 napja teljes körülmetélésem volt, minden simán ment és nem volt semmi baj! A doki azt mondta különösen szépre sikerült aminek nagyon örültem ,kötés már nincs is rajta. Azonban az elmúlt két napban azt vettem észre hogy elkezdett vérezni és gennyedzik..minden pisiles után betadinos oldatba logatom vagy kamillateába..ilyen kis fekete "kosz" vagy valami van ott ahol eddig a fékem volt amit ugye a műtét során eltávolítottak..oda van száradva és elég kelemetlen..valamint az egyik esti merevedésemkor nagyon fajt és arra ébredtem fel hogy vérzik és egy kis helyen valami kis kiálló kemény darabka van ami eléggé fáj..(ez a legszarabb) és mint írtam eddig semmi baj nem volt! Nem vérzett nem gennyedzett és nem volt SEMMI BAJA csak most az utolsó két napban lett ilyen... válaszaitokat előre köszönöm!

#fityma #vér #fék #genny #makk #Körülmetélésután
2019. okt. 27. 09:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

hát akkor ott elfertőződött mégis. sztem bőrgyógyászt keress magánban, sajnos állami keretek közt sok jó megoldásra nem lehet számítani.

viszont ha nem csak gyulladt és nem csak vérzik hanem gyennyes is, ott valami nem oké, és kéne rá antibiotikum (minimum), na meg az a kiálló valami el se tudom képzelni mi lehet. nem egy rosszul levágott darab maradt ott és azt látod?

akárhogy nézzük, sztem magán bőrgyógyász a megoldás. urológus az addig jut h levágja, ha jó napja van, szépre is akár, de amit te leírtál, az már nem annyira az ő területe.

a kiálló kemény darabka viszont ... ez jó kérdés, lövésem sincs. de elsőnek bőrgyógyászt mondanék, és akkor majd attól függően esetleg újra urológus ha vmit elcseszett.

2019. okt. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szakorvoshoz menj vissza kontrollra mielőbb.
2019. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt olvasom ha el lenne fertöződve akkor piros lenne és be lenne duzzadva de nekem nincs csak egy egy centis helyen hátul vérzik és kicsit gennyes meg ahol a fékem volt annak a helyén van rászáradva valami...
2019. okt. 27. 09:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A kosz az lehet akármilyen szennyeződés a gatyából.


Valószínűleg meg kellene mutatni egy dokinak, mert a leírásod alapján elfertőzött.


Nekem a második műtétemnél a doki azt mondta, hogy ne lógassam kamilla teába, sőt megtiltotta hogy fürödjek 5 napig. A felszívódó illetve kieső varratok a kamillateától megduzzadhatnak, ami miatt ilyen vasúti sín jellegű heg alakulhat ki a seb körül. Látni fogod, hogy a varrat átal összekapcsolt sebszélek mikor egyesültek. Steril ollóval rá lehet segíteni a varrás átvágásra, majd csipesszel kihúzásra, de nem szabad túl korán sem kivenni vagy túl későn sem. Ezért is jobb, ha ezt szakember végzi. Nekem az első műtét után bent maradt egy öltés. Mivel annyira megalázó volt a korházi bánásmód, ezért hülye voltam és szégyenemben nem mentem vissza kontrollra. Így viszont a ki nem vett varrat benne maradt a hegesedő sebben.


Még egy tanács, bocsánat, ha túlságos horrornak tűnik. A fitymafékem nekem már korábbab elszakadt, de az első műtétkor a doki meg sem kérdezte, hogy mi legyen vele, csak jobban belenyisszantott. A gyógyulás után azonban ez a rész csak úgy ott fityegett. A második körülmetélés sor az urológus még szidta is a kollegát, hogy lehetett ilyen félmegoldást kiadni a kezéből. Végül megállapodtunk, hogy kimetszi az egész frenulomot, mire én tiltakoztam kezdetben, hogy mi lesz az érző idegekkel, de azt mondta, hogy már úgy is át van vágva, tehát ez már csak bőrfüggelék. Végül elég alapos munkát végzett,s még a makkom alsó részét is öltéssel összefogta. Őszintén szólva srácok ez a fitymafékes rész gyógyult a legrosszabbul és iszonyat fájt a felépülés. Meg is kellett mutatni kétszer is a körzeti orvosomnak. Cserébe viszont ez a rész most a legérzékenyebb és a legingerelhetőbb. Szóval érdemes ezt letisztázni a körülmetélés előtt, hogy megy vagy marad a fitymafék.

2019. okt. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem kérdezte meg csak eltávolította... hétfőn elmegyek egy kontrollra...
2019. okt. 27. 11:14
 6/13 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat!
2019. okt. 27. 12:50
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

a fitymaféket mindig eltávolítják, nem? vagy oké, épp erről beszélt itt vki, h nem minden doki vana helyzet magaslatán sajnos. de ha ott hagyja, utána egy plusz állandó veszély, na meg sztem fura is h bőr nincs, de a fék ott van.


nos akárhogy is, minél előbb kell doki, mert az a genny az nem kéne oda. de akkor az a bizonyos akármi sztem is csak rátapadt csak most a fájdalom miatt nyilván nem akarod bántani. hát nehéz ügy, azért mégis a talán legérzékenyebb szervünkről van szó. de ha túl vagy rajta, király lesz minden, csak ezen át kell esni vhogy.


az a kamillázás sztem is hatalmas hülyeség, legalábbis rögtön műtét után. csak nehezebben gyógyul tőle a seb, ha mindig nedvesen tartod ezzel. akkor már fertőtlenítésre betadine stb sztem, és nem sokszor, h azért többnyire száraz legyen.

2019. okt. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

5


és mennyire távolított el mindent? fullra feszesre nyissz vagy csak X mértékben? persze ezt most talán még nem látod így frissen ...

2019. okt. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem rá Dermatix szilikon gélt is, amit általában plasztikai műtétekkor használnak. Úgy gondoltam a férfiasságom minden pénzt megér. Ez a gél a már gyógyulóban lévő sebet szépen elhalványítja és nem lesznek göbök, hegek a szélén. Pár hónap múlva a műtött rész magától is kisimul, tehát ez opcionális.
2019. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a válaszokat! Meg egy kérdésem lenne.. ugye most van nyolc napja a műtét mikor lehet majd nemi életet élni?
2019. okt. 27. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!