Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Túlterheltség, vagy normális...

Túlterheltség, vagy normális életmód?

Figyelt kérdés

Édesapám 61 éves. Mai napig aktívan dolgozik, nehéz fizikai munkát végez, emellett heti két alkalommal 24 órázik (Őrködés). A munka mellett minden nap sportol. (úszás, kerékpár, evezés, országjárás) Tehát a fizikuma tökéletes, de féltem. Vérnyomása tökéletes, nagyon ritkán beteg, viszont kb napi 4-5 órákat alszik. Nem tud megbarátkozni a gondolattal, hogy már nem 25 éves, és csak hajtja magát. Eü. problémája nincsen.


Ez normális? Túlhajtásról beszélhetünk, vagy ehhez szokott a szervezete? Szeretném, ha kevesebbet dolgozna, de hajthatatlan. Nem tud megülni a seggén.



2019. okt. 30. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egészséges, mi bajod van vele? Ha most hirtelen leállna ezzel az életmóddal, betegeskedne meg előjönne mindenféle baja.
2019. okt. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze. Csak féltem, mert nem bírja elviselni, hogy "öregszik", és úgy akar teljesíteni, mint 30 éve, igaz, ez részben megy is neki :)
2019. okt. 30. 12:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy irod ,nem csak sokat dolgozik,ez mellett még élvezi is az életet.Nem hiszem hogy az idősödés miatt a munkáért fájna a szíve. Az őködés alatt meg inkább kipiheni magát .

Majd ha ez az őrködés a szabadban lenne,egy esőbeállóban töltené az idejét ,bíztos nem vállalná.

Nem kell ahhoz túlhajszoltnak lenni,hogy baj bekövetkezzen .

Nem tudom mit dolgozott előzőleg,mert még 61 évesen nem nagyon lehetne nyúgdijas .Gondolom nem csillés volt egy bányában,vagy nem a forró aszfaltot teritette nyári 40 fokban .

2019. okt. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom kérdésed felborzolja azoknak a 65 éveseknek az idegrendszerét,akik ma is majd úgy másznak el a munkahelyükre ,betegen .Ők a hobbijukra nem is gondolhatnak.

Talán a te édesapád is katona tiszt volt,és 42 évesen nagyon jó nyugdijjal nyúgdijba vonult.Aztán ők azok is akik kifogják a jó őrző védő munkahelyeket is .

2019. okt. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!