Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Bukósisak hordása okozhat...

Bukósisak hordása okozhat fejtetőn kopaszodást? Vagy van ilyen tapasztalat valakinek?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és pár évvel ezelőttig nagyon dús hajam volt. Genetika valószínűleg, szüleimnek is sűrű, pedig édesanyám már 60 fölött van.


Viszont mostanában azt vettem észre, meg a fodrászom is, hogy a fejtetőmön kevesebb, meg vékonyabb a haj. Ő arra gyanakszik, hogy megártott neki az az 1-2 év, amíg hosszú volt és összefogtam.


Viszont én esetleg arra is gyanakszom, hogy a bukósisak is okozhatja. 5 éve motorozom szinte napi rendszerességgel, napi 1-2 órát, néha persze 6-7, de ez ritka. Ennek is lehet köze a ritkuláshoz? Másnak van ilyen tapasztalata?


+1 ki mit ajánl a megóvásra, visszaállításra? Nem akarok kopaszodni ilyen mázlis genetikával :(



2019. nov. 4. 23:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


A hajhullás okairól írtam már itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..



Mindenek előtt orvosi kivizsgálás, és ha a szervezetedben nincs góc, akkor jöhet más.


((Még amit a linken javasoltam, azon kívül hallottam a leégés elleni Panthenol hab-ot, hajdúsítónak használni, de mivel nem próbáltam, így nem tudok róla nyilatkozni: beválik-e, vagy sem.))


Bukósisak:

Erről megoszlanak a vélemények. Sokan mondják: nem. De van, aki szerint a sapka hordása is okozhatja.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..


Én azt mondom, inkább sztressz, és betegség (gomba, vérszegénység, góc) okozhatja ezt. Illetve még egy eset: ha beizzad a fejbőröd a sisak alatt, és utána hideg levegő megcsapja, erre mondják megfázhat a fejbőr, és ez is okozhat hajhullást.

2019. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!