Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Okozhat hajhullást a sapka/bas...

Okozhat hajhullást a sapka/baseball sapka hosszútávú viselése?

Figyelt kérdés

Sokat hordok sapkákat mert a munkahelyen van hogy nem épp praktikus sapka nélkül dolgozni plusz raktár, szóval van hogy elég hideg és huzatos munkakörnyezet.

Jól is állnak, de mióta viselem őket olyan mintha vesztettem volna hajat.

Bár eléggé stresszes időszakban vagyok, ez is okozhatta hogy mikiegeres kezd lenni a hajvonalam.



2019. okt. 3. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
nem okoz hajhullást. Ha mégis kihullik akkor megnyugodhatsz,mert nem emiatt volt.
2019. okt. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
22%
A hajad nem magától a sapkától tud hullani hanem annak viselésétől és az hogy mikor veszed fel a sapkápt. Pl ha izzadt a fejed akkor nem tanácsos sapkát venni hósszú időre , vagy ha nagyon rá van lapítva a fejedre a sapka és nem tud szellőzni a fejed.
2019. okt. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. De ha hideg(nem fagyos) és huzatos helyen dolgozom akkor jobb ha nincs sapka a fejemen? A hideg nem okozhat hajhullást hosszútávon?


Illetve ha nem ettől hullik akkor lehet gyulladás vagy stressz is ami okozza.

Ebben az esetben ha megszűnt a gyulladás vagy a stressz akkor várhatóan vissza nő a haj vagy ez végleges?

2019. okt. 3. 14:35
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Kedves előző hozzászóló. A sapka/kalap/fejkendő/stb. viselésétől nem hullik ki a haj. A mikiegeresedés pedig tipikus androgén hajhullásra utal. Ha a sapka viselése miatt lenne az feltűnne a kérdezőnek,mert akkor valamilyen fertőzés állna a hátterében. Sőt,a sapka inkább pozitív hatással van mert pl. a hideg tényleg árthat a hajhagymáknak. Ilyen,hogy befülled a fejbőr és ezért örökre beszünteti a működését a hajhagyma nincs.Egyáltalán nem volt gyakoribb a hajhullás azokban az időkben amikor kifejezetten divat volt a fejfedő hordása. Ráadásul a fertőzést leszámítva nem is sok alapja van. Egy rövid haj+sapka nem takarja jobban a fejet mint egy hosszú haj tenné és szellőzés tekintetében sem jobb/rosszabb. Nekem volt hosszú hajam és sokkal jobban izzadt úgy a fejbőröm mint most rövid hajjal+baseball sapiban. Sajnos a férfias hajhullás velejárója hogy elkezd jobban zsírosodni a hajas fejbőr. Könnyű lenne ráfogni,hogy a sapka viselése miatt lenne. Ha nem érzi a kérdező gombásnak vagy betegnek a fejbőrrét akkor ne aggódjon miatta,mert akkor tuti nem attól hullik.
2019. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
sajnos,de hullhat töle a haj,genetikus is lehet korral,de ha mindennap a fejeden van a sapka ,orákig,attol lehet beszélnek itt hulyesegeket fodrasz vagyok tanultam bör-haj anatomiat
2019. okt. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
kedves utolsó. És Ön szerint hullhat e úgy is a haj sapkaviselés miatt,hogy NEM kapott a delikvens valami gombás v. bakteriális fertőzést? És ha a válasz igen,ugyan magyarázza már el a biológiai és fizikai okát. Gondolom tanulta azt is. Ugye korábban valaki írta már,hogy mivel nem szellőzik. Mondok egy dolgot. Hosszú haj alatt sem szellőzik jobban. És ha nem szellőzik akkor mi van? Az oxigén tartalma a levegőnek a sapka alatt is pont ugyan akkora lesz mint ha szabadon lenne. Páratartalom megintcsak hasonló,mivel a sapka anyaga porózus vagyis szellőző. De ha most neadjisten a páratartalom jóval magasabb a fejbőrnél mint a külső levegőn akkor mi van? A vízi sportokat nagyiparban űzőknél sokkal hosszabb ideig van nedves környezetben a fejbőr és a haj mint a sapka alatt. A hőmérséklet lehet kis mértékben magasabb ( ez 1-2 °C fok mivel a sapka anyag rohadt vékony gyakorlatilag hőszigetelésről nem beszélhetünk). Nincs olyan ismert hajhullási fajta ami attól jönne létre,mivel a fejbőr hőmérséklete 1-2 °C al magasabb lenne mint a külső levegő hőmérséklete. Sőt,szerintem nyáron simán hűvösebb van egy sapka alatt mint ha sapka nélkül lenne az illető. Elmesélné,hogy mit mond erről az anatómia,hogy mi miatt hullik jobban a haj sapka alatt mint sapka nélkül? Teljesen komolyan érdekel. Szerintem hülyeség viszont kíváncsi vagyok rá,hogy tényleg van rá vajon racionális indok. És egy bónusz kérdés. Miért van az,hogy sapka alatt legjobban az ember tarkójánál gyűlik össze a verejték a sapka alatt és mégsem láttam még egy olyan embert sem aki sapkát hord+tarkójánál hullik a haja. Vagy bárhol,ami nem a tipikus férfias hajhullás zónájába esik. Pedig sokkal jobban érintett terület,ott a legnagyobb a páratartalom és a víz mennyisége a fejbőrön illetve a legkevésbé is ott szellőzik a sapka alatt a fejbőr.
2019. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a dörzsölés surlodastol,a katonáknak is kikopott a hajuk a sapkátol
2019. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nagyon régóta hordok baseball sapkát minden nap kb 8-10 órában. Vagy 10 éve biztos. Ugyan úgy munkahelyi ártalom miatt. Sosem éreztem még hogy súrlódna a fejemen és hajamból sem kopott ki egy szál se emiatt.
2019. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nyilván nincs semmi köze a kettőnek egymáshoz, látni olyan nagypapa korú embert, ki még 100% biztosan volt katona és bár ősz, de mind az összes haja szála megvan. Sanszos, hogy kellett hordjon katonaság alatt sapkát hóban-fagyban, télen-nyáron -20 +40C között nem keveset
2020. máj. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!