Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Több mint egy hónapja tartó...

Több mint egy hónapja tartó betegségem okát keresem, de csak egyre jobban megijedek. HIV fertőzés lehet?

Figyelt kérdés
A történet annyi hogy másfél-egy hónapja első szexuális élményem, egy eléggé csapongó és partner váltogató lánnyal, után egy-két héttel lebetegedtem. Lázam volt és afták jelentek meg a számban. A torkom bal felén hátul a mandulámnál fehér váladékszerű dolgok is megjelentek amik viszont kb 2-3 hét alatt eltűntek, de az afták már lassan másfél-két hónapja a kezdet óta megvannak. Enni nagyon nehezen tudok, csak fájdalom csillapítóval. Már több orvos látott, de egyenlőre nem lett semmi eredmény. Vérvételen voltam ott alacsony vas értéket és megnövekedett fehér vérsejteket állapítottak meg egyéb dolgok mellett. Fül-orr gégész vett kenetet a számból, de még nem érkezett meg (lassan két hete). Interneten való utánaolvasás után felmerült bennem a HIV fertőzés gyanúja és mivel nem nagyon voltam jártas ebben a témában és hogy mit okoz ez a betegség így megnéztem ezt is. A kérdés első része, hogy elkaphatok -e bármilyen szexuális úton terjedő betegséget ha óvszert használtam de szájjal kielégítettük egymást a lánnyal (amikor is nem volt rajtam). A második pedig hogy milyen vírus vagy baktérium okozhat hasonló tüneteket?

2019. dec. 11. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Millió oka lehet ennek, nem kell egyből a HIV-re gondolni. Le van merülve az immunrendszered, azt kellene erősíteni. Pihenés, sok mozgás, friss levegőn séta, vitaminok. A másik kérdésedre a válasz, igen el lehet kapni orálisan is bármilyen fertőzést. (De nem csak Hív fertőzés létezik)
2019. dec. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Még nem lennének tünetek, de ha ez megnyugtat, menj el STD szűrésre, már eltelt annyi idő, hogy HIV-et is kimutassanak. Orális szextől is kaphatsz nemi betegséget.

A fehér vérsejtek növekedése gyulladásra utal, ez őszi-téli időszakban nagyon gyakori, egyáltalán nem biztos, hogy bármi összefüggés van.

2019. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

Tudod Bence, mindenki a maga hülyeségének kovácsa! Legalább igazán védekezhettetek volna ha már annyi eszed nen volt, hogy egy biztonságos partival veszted el a szüzességed! Azt gondolod, hogy a gyakorikérdések egy orvosokkal teli oldal, ahol ezeket majd lesz aki megválaszolja?

A HIV vírus kimutathatósága 4-6 hét azaz nem közvetlenül utána kell elmenni, hanem ki kell várni ezt az időt és csak utána érdemes elmenni egy anonim HIV-szűrésre!


Nem az interneten kell "utánaolvasni" ha ilyen van! Majd ha megjönnek az eredmények!

(Édes jó istenem, milyen apád lehetett neked, ha ennyire igénytelen vagy hogy egy olcsó fertőzésgyanús k....urvát választottál első aktusnak? Jó drága árat fizetsz most az egészségedért legalább megtanulod! Csak azért ez mégis szánalmas! 🙈 )


A HIV-szűrésről a [link] oldalon tájékozódhatsz, ott el is oszlathatod azokat a tévhiteidet, amikkel itt jössz nekünk, és ott van az is hogy hová mehetsz szűrésre.

2019. dec. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Személy szerint nem gondolom magam annyira hibásnak ebben az esetben mert arról nem tehetek hogy például az iskolai felvilágosító órákon csak annyit tudnak elmondani ezekről a betegségekről hogy mennyire veszélyesek és hogy nemi úton terjednek, hanem pontosan hogyan terjednek és milyen következményei lehetnek. Elsősorban nem itt keresem a választ a betegségemre, csak ha már a csodás magyar egészségügy nem képes semmi javulást okozni rajtam másfél hónap alatt akkor gondoltam rákérdezek itt is. Az elsődleges kérdés amire választ akartam kapni úgyis a terjedésé. Hamár itt tartunk miért én lennék a rossz amikor egy kezem meg tudom számolni hogy (sajnos) hány olyan embert ismerek akik ágyról ágyra mennek havonta. Mindezt úgy hogy a fele még csak védekezni sem képes. Én a megfelelő tudás hiányában nem védekeztem az egész aktus során. A hölgyeményről ez esetben nem lehet tudni hogy fertőzött e mert saját maga sem tudja de még ha az is, nem gondolnám hogy én lehetek az egyetlen akinek ilyen baja lesz,van, lehet.


Köszönöm szépen a válaszokat, majd szelektálom a kapott tudást.

2019. dec. 11. 13:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a baj az interneten való utánaolvasásnak. Mindenféle betegségre rá lehet ismerni a tüneteinkből. Arra gondoltál hogy a legyengült inmunrendszerednek semmi köze a lányhoz? Véletlen egybeesés lehet. Szerencsére óvszert használtál, ezért nem valószínű pont hogy HIV fertőzést kaptál el.

Nem megy a hasad?

2019. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

A rendőrség válasza a témában:

"A statisztika, valamint a törvény nem ismerete/tudása nem mentesít a bűncselekmény elkövetése alól." (Fordítsd le a saját esetedre tanulságként!)


Ha pedig valamit nem tudsz, előbb tájékozódj, kérdezd meg, olyan embertől, akiről te magad meg tudod állapítani, hogy ért hozzá, kellően tapasztalt, tud válaszolni a kérdéseidre.

(Az "előbb" azt jelenti, hogy "mielőtt megteszel valamit", nem utána, miután már megcsinálta magának a bajt.)


Egyébként logikus, hogy védekezés nélkül nem létesítünk szexuális kapcsolatot ismeretlen egyedekkel, vagy legalább előtte tájékozódunk az egészségügyi státuszáról, ahogy az is, hogy egyáltalán nem ismeretlen egyedekkel kéne elveszítenie a szüzességét egy tapasztalatlan gyereknek, aki ráadásul a témában semmit se tud csak hisz, de a hite is több sebből vérzik.

2019. dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen gyorsan nem jelentkezne semmilyen tünet ha HIV fertőzést kaptál volna el a lánytól. Ezt kizárhatod. Egyebként elmehetsz szűresre ha annyira aggódsz. Az alacsony vas férfiaknál nem jó jel. Utána kell járni. Sajnos remgeteg vírus és baktérium létezik ezt nem lehet látatlanban megmondani, hogy epp melyiket kaptad el. Nyirokcsomóid nem nagyobbak?
2019. dec. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!