Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan kell jól borotválkozni?...

Hogyan kell jól borotválkozni? Mert pattanások jönnek ki a habtól

Figyelt kérdés
Sziasztok most kezdtem el nemrég a borotválkozást és álandóan pattanások jönnek ki rajtam pedig használok arcszeszt a habtólvan? vagy hogykell pontosan?Xd most aput nem akarom megkérdezni xD
2008. nov. 19. 23:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Egy-két jó tanács. Próbálj "sensitive" borotvahabot használni, ez érzékeny bőrre való! Éles, tiszta pengét használj! Egyszer próbáld ki arcszesz nélkül, úgy, hogy jéghideg vízzel öblíted le az arcod és tiszta törölközővel szárazra törlöd! Nekem fiatal koromban ezektől múltak el a pattanásaim. Remélem neked is segít!
2008. nov. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 yuda ***** válasza:
67%
a megoldás valszeg abban lesz,hogy kisérletezel más szerekkel,míg egyik beválik és annál maradsz-a tutit nem fogod innen megtudni,magadnak kell megtalálnod az alkalmas anyagokat-én egyébként nem szívesen törlöm utána törülközővel sem,hagyom száradni /2 perc/,mert az tényleg felvihet bizonyos koszt,vagy ha már törlöd,akkor inkább "tapogasd" finoman.
2008. nov. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Borotva hab helyett használj inkább gélt, jobban is habzik, meg tapad. Arcszeszt meg felejtsd el, helyette inkább borotválkozás utánni balzsamot használj. Sokkal kevésbé irritál.Jobban jársz ha fürdés után borotválkozol, mert jobban felpuhul a bőr és jobban kitágulnak a pórusok. Borotválkozás után hideg vízzel öblögesd az arcod, és nem fontos törölközőt használni, szánj magadra annyi időt, hogy az arcodon a víz megszáradjon.Borotvát használat után folyóvízzel tisztítsd, és NE töröld meg. Van olyan, amelyiken van krémezőcsík, és ha már eleget használtad, akkor elszineződik és akkor nem árt lecserélni.
2008. nov. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Az igaz, hogy elobb "el kell aztatni" a szakallat vizzel es utana borotvalkozni, mikor mar puha a szorzet? Mert hogy apukam mindig igy csinalja, tehat elobb furdik, utana borotvalkozik, igy szerinte elazik a szakall es nem vagdossa ossze magat, allitolag konnyebb a borotvalkozas. Tesomnak mindig mondta, hogy igy csinalja, de o elobb borotvalkozik, utana furdik/zuhanyzik es allandoan osszevagdossa magat. Tenyleg lenne a ketto kozott osszefugges?
2008. nov. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
82%
Én is a gélt ajnlom,és minél több pengéjű borotvát.Párom pl Gilette Series sensitive gélt,és Gilette Fusion borotvát használ.Lehúzás után hideg vízzel arcot mos,és hagyja megszáradni.Azontúl,h "rendesen" megborotválkozik,az arcának semmi baja..Plusz még az illata is nagyon extra:)
2008. nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
           Még annyit teszek hozzá hogy zuhanyzás közben szoktam borotválkozni és Gilette Fusion pengét használok de annak a pengéje nagyon jó és már majdnem egy éve megvan.. aztmondták h fél évig jó de gondolom nem erös szörzetre jobb késöbb is.. és szappannal megmosom elötte felteszem a habot majd lehuzom aztán megin szappan és megtörlöm akkor igy nem jó?            
2008. nov. 20. 11:08
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az arcszesz nem biztos hogy jo.

Epp a gillettet akartam ajanlani, parom csak azt hasznalja, pedig en szoktam neki venni olcsobbat is, de az mindig az enyem lesz (a labamra jo).

Ha nagyon zavaro tovabbra is, akkor kerj tanacsot a borgyogyasztol!

2008. nov. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szia!A legtöbb szappan alapból szárítja az arcbőrt,h miért,ne kérdezd:)De ha Gilette a borotvád,párosítsd hozzá a gélt is.Szerintem be fog válni,és nagyon fogod szeretni.A szappan szerintem felejtsd el;)

Üdv:Bia

2008. nov. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Javaslom nézess bőrgyőgyásszal egy alergiatesztet ilyen jellegű anyagokra.
2008. nov. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom h a szappan száritja a bört,de nekem alaból zsiros a böröm ezért szoktam sokszor szappant használni
2008. nov. 24. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!