Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélkedéstől való...

Körülmetélkedéstől való félelem megszüntetése hogyan?

Figyelt kérdés

Teljesen egészséges a fitymám/péniszem, semmi gond vele és jó érzés így lenni. Viszont vallási okokból körül kellene metéltetnem magam.


Viszont nagyon félek, hogy utána száraz lesz, veszít az érzékenységéből stb.


Mit tegyek?



2020. febr. 28. 18:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%

Ha olyan országban járok, ahol tudom, hogy szokás a körülmetélés (pl. USA, Izrael vagy akármelyik muszlim állam), akkor olyan megnyugtató érzés, hogy az ottani többséghez tartozom.


Izraelben ez kicsit fura is volt, mivel ott is vannak ám igazán európai kinézetű zsidók, mert az utcán én is láttam pl vörös hajú viking vonásokat mutató illetőt kipával a fején. Rám sem volt írva, hogy ne lehetnék zsidó és ezt nem is illik megkérdezni a legtöbb esetben, hiszen lehetnék betért illető is, akinek a felesége zsidó. A hotelben egyébként volt egy konzervatív vallási csoport is, így amikor megszálltam, azért csak rákérdeztek, hogy milyen vallású vagyok az útlevelemet látva. Aztán a recepciós úr kicsit csalódott vagyok, hogy nem vagyok zsidó, de aztán szívbaj nélkül megkérdezte, hogy körül vagyok-e metélve gondolom a vallási tisztaság miatt, hogy ehetnek vagy érintkezhetnek-e velem. Amikor a meglepetéstől ledöbbenve kinyögtem, hogy igen, akkor azért sokat nőttem a szemében.


Muzulmán országban elvileg férfiak nem láthatják egymást meztelenül. Ott a fiúkat ha nem újszülöttként a kórházban metélik körül, akkor 5-15 évesen végzik nagy ünnepség keretében. Bizonyos helyekre viszont csak hívőket engednek be. Illetve hallottam olyan hammamokról, ahová körülmetéletlen férfiak nem léphetnek be.


Tehát akármelyik vallás is az ok, utána szerintem jó érzés lesz egy új csoportba tartozni nem csak lelkileg, hanem testileg is.

2020. márc. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

De testileg félek tőle, illetve el akarom kerülni, mert érzékeny, szép rózsaszín makkom van.


A fitymám és az egész péniszem nagyon szépen, egészségesen működik. Semmire semmi panaszom nincsen.


Szerencsére még kórházba is csak egyszer kerültem 30 év alatt.


Emiatt igyekeznék nem bojgatni, amivel nincs panasz.

2020. márc. 22. 16:50
 13/16 anonim ***** válasza:
75%

"akkor azért sokat nőttem a szemében"

Embert megítélni az alapján, hogy körül van-e metélve? Hány ezer évvel ezelőtt állt meg az ilyen emberek agyának a fejlődése?

2020. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennek egy kicsit utána olvastam. A körülmetélt állapot egy csomó helyen olyan, mint egy testen hordott "útlevél". A történelemben egy csomószor élet-halál kérdésévé vált a fityma megléte vagy hiánya, mert ez döntötte el egy illető felekezeti hova tartozását. Egyszerűen csak megnézték a farkát pl. a római birodalomban is adózáskor, vagy a török időkben, hogy ki maradt keresztény vagy a pakisztáni-indiai háborúknál, hogy a megölt katona muszlim vagy hindu volt-e. Angol kereskedők és matrózok is inkább önként körülmetéltették magukat, hogy a sahhal lehessen üzletelni vagy ne fogságban történjen. Ugyanígy válogatták ki a kétes külsejű zsidókat Budapest utcáin a nyilasok vagy a boszniai etnikai tisztogatásoknál is ez döntött kit végeznek ki. Az emberek nem változtak. S ne legyenek kétségeitek, hogy ha muzulmán többség lesz pár évtizeden belül Európában, akkor egyre gyakoribb lesz. Muzulmán lány csak akkor fog keresztény palival házasodni, ha előtte a férfi felveszi a vallást és körülmetélteti magát. Több ismerősöm is annyira szerelmes lett, hogy ezt megtették a párjuk miatt. Egyik mesélte, hogy az apósa és a sógora le is ellenőrizték, mert jelen voltak a műtétnél is, amit háznál tartottak Egyiptomban.
2020. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező : ha minden rendben van, akkor lehet nem kellene erőltetni. Azt nem árultad el, hogy melyik vallásban gondolkodsz.


Ha zsidó szeretnél lenni, akkor az kötekező szerintem, mert anélkül nem fognak a Tórához kihívni és nem lehetsz a barmicvo által "férfi".


Ha muzulmán vallás érdekel, akkor ott sem feltétlenül kell a műtét, mert vannak lightosabb, reform muszlimok, mint a törökök. Viszont ha egyszer fiad születik, akkor az anyja, pláne az ő ágáról meg fogják követelni a körülmetélését, hogy muszlim kisfiú lehessen. Ekkor pedig lehet jobb lenne, ha te is ugyanúgy néznél ki odalent.

2020. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
68%

Mondanék egy ellenpéldát is!

Nekem mesélte egyik ismerősöm hogy össze futott az egyik régi ismerősével, ő egy babakocsiban egy ránézésre is tagad hatatlanul arab kisfiút tolt a babakocsiban. Az a kisfiú az ő kisfia, a csaj egy arab férfiba lett szerelmes és amikor megkérdezte hogy akkor a kisfiú is arab vallású lesz, és a csaj azt mondta, hogy nem, a férfival amikor komoly lett a dolog, leültek megbeszélni a kettejük közti különbségeket és elvárásokat és mindketten úgy gondolták korrektnak hogy a vallást mindegyik gyerek maga fogja kiválasztani, ők nem fogják eröltetni de elvonni se, ezért ha a kisfiú majd nagyobb lesz és érdekelni kezdi mondjuk az arab vallás, akkor ő rendelkezhet arról hogy körülmetélkedik e vagy se.

Meg én is olvastam akkoriban még valamit arról hogy egyre kevesebb zsidó meg arab teszi ki a gyerekét a körülmetélésnek. Eredetileg a zsidóknál amugy se a teljes bőrt vágták le hanem csak ami átlógott a makkon, szóval mindenki úgy értelmezi a vallási kötelezettségeket ahogy akarja! A vallás úgyis egyre inkább az emberek egyik manipulációs eszméjévé vált főleg az utóbbi időben annyi "vallásos" viselkedik képmutató módon meg próbálja befolyásolni az embereket, hogy már az emberek hánynak az egésztől!

Én a helyedben nem nyulnék hozzá a fitymádhoz kérdező, főleg ha semmi bajod nincs vele!

2020. márc. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!