Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szívritmuszavar okozhatja ezt?

Szívritmuszavar okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Sokszor élesen, vagy tompán elkezd szúrni a mellkasom a szívem körül, már nagyjából 2 hete van jelen ez nálam, amikor elmentem biciklizni egy nagyobb távot, és hirtelen elkezdtem rosszul lenni, és éreztem egy enyhe tompa érzést a mellkasomnál, bár akkor még nem a szívem körül. Azután a következő 3 napot az ágyban töltöttem pihenve, és azután amikor biciklire ültem nagyjából 500 méter után elkezdett szúrni a szívemnél, illetve jelenleg is a szegycsontom mögött érzek egy elég erőteljes érzést, és légszomjam is van. Pár nappal ezelőtt pedig a szívem dobogásonként elkezdett ezúrni nagyjából 10mp-ig, majd abba maradt egy kis tompa utóhatással 1-2 percig. Napközben elég fáradékony vagyok, és ez már nagyon aggaszt engem, mivel ez előtt pár hónappal a 30km-et is le tudtam biciklizni úgy, hogy még maradt is bőven energiám, most pedig semmi. A családomat annyira nem érdekli ez, és azt mondják, hogy semmi bajom,biztos az időjárás okozza ezt, de engem akkor is aggaszt. Kérem valaki tudna segíteni, hogy ez most mi lehet?

(Ha esetleg néhol rosszul fogalmaztam elnézést)


16/F



2020. jún. 21. 01:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak tipp: beszorult levegő, megrándult izom? Főleg ha sportolsz, ezek előfordulhatnak.

Szerintem sem komoly, de ha nem múlik el, házidokitól kérj tanácsot, max beutal kardiológiára.


Ha nagyon aggódsz, tedd fel itt a kérdésed:

[link]

2020. jún. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én elsőkörben háziorvost javasolnék. Ő ha úgy ítéli meg, akkor tovább küldd majd kivizsgálásokra pl kardiológiára.


Ha van okoskarkötőd, akkor jó lenne tudni, hogy az adott pillanatban mennyi a pulzus, de te is meg tudod nézni a csuklód szorításával.

2020. jún. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1.kommentelőnek: A megrándult izmon én is gondolkodtam, a bal lapockám már egy jó ideje eléggé fáj, és gondoltam elmegyek egy masszőrhöz ezzel a problémával. És rendben, ha továbbra is ez az állapot marad fent, akkor felteszem ott is a kérdést.
2020. jún. 21. 10:32
 4/6 A kérdező kommentje:
2.Kommentelőnek: Megfogadom a tanácsát, és elmegyek háziorvoshoz a leghamarabb. Van okosórám, és meg is szoktam mérni olyankor a pulzudom, és nyugalmi állapotban akkor 100-110 szokott lenni. Sportolás közben pedig néha elérem a 180-85-ös pulzust is, átlagosan pedig nyugalmi állapotban 50 és 70 között ingázik. Illetve köszönöm mind kettőjüknek a kommenteket, igazán jól esettz hogy valaki foglalkozott, és tanácsot adott a problémámra.
2020. jún. 21. 10:40
 5/6 anonim ***** válasza:

A pulzusszám edzés közben lehet annyi, nem kirívóan magas. Ettől függetlenül lejet gond a szívbilletyűvel és még nagyok sok dologgal ami a szívvel kapcsolatos. Szóval jól teszed ha kivizsgáltatod magad. Ismerősömnek ugyanez volt. Kiderült hogy pánikrohama van. Valamiért összekapcsolta az agya a testmozgással a dolgokat.


Szóval tényleg menj dokihoz. 2-es voltam.

2020. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szívritmuszavar tünetei


A szívritmuszavarnak nem minden esetben vannak tünetei. Igazából előfordulhat, hogy az orvos egy rutinvizsgálat során veszi észre a helytelen szívritmust, mivel a páciens semmilyen tünetet nem tapasztal.


A nem észlelhető tünetek azonban nem jelentik azt, hogy nincs semmi komoly probléma!


A ritmuszavar érzékelhető tünetei a következők lehetnek:

Szívritmuszavar tünetei


Gyors szívdobogás (tachicardia)

Lassú szívdobogás (bradicardia)

Mellkasi fájdalom

Légszomj

Szédülés

Izzadás

Ájulás vagy ájulás közeli érzés

Ha ilyenek a tünetek sürgősen fordulj orvoshoz!

2020. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!