Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívritmuszavar lehet ? Nem...

Szívritmuszavar lehet ? Nem tudom mi történik velem

Figyelt kérdés
Pánikolós vagyok szívbetegségre, hipochonder is vagyok, de ami történik velem az durva, sportolás közbe full spontán jön valami a nyakamnál szorító érzés mellkasomnál is, kapkodom a levegőt a szívverésem biztos van 180-190 ilyenkor le kell álljak, mert azt sem tudom mit csináljak és ezt csinálja 1-2 percig aztán mintha semmi se történt volna így hirtelen a szíverrésem normálisra tér vissza, ez nem pánikbetegség tudom biztosra 100%, ez már második hogy durván ilyent csinált, voltam 2 éve ekgkon is szívultrahangon is, azt mondták semmi bajom, de szerintem szívritmuszavarom van és nem vették észre, sportolok és sportolni is akarok mindig de ha igy csinálja a szívem félek, hogy leáll, mert pont olyan mintha le akarna állni, nem tudom mit tegyek a szüleimnek már az agyára ment ez mindig azt mondják be mesélem magamnak, menjek megint el orvoshoz ? Mit tudjak tenni nagyon rossz ez az érzés

2020. jún. 16. 01:39
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
19/F
2020. jún. 16. 01:40
 2/18 anonim ***** válasza:
Psziches ok tud produkalni ilyet egeszseges szivvel is. Szivultrahang mellett az a 24 oras kutyu az igazi. Tobbeknek semmit nem talalnak tobb het korhaz utan, es a nyugtato segitett vegul.
2020. jún. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem el sajnos pszichés ok tud ilyet csinálni ez nagyon nagyon durva amit csinál érzem rendesen a szívem meg akar állni rohadtul félek hogy mi van ha tényleg nem pszichés és valami lesz velem
2020. jún. 16. 01:47
 4/18 anonim ***** válasza:

Ez pánikroham egyértelműen

A szivritmuszavar teljesen más tünetekkel jár, olyankor szó szerint a torkodban rángatózik a szived,elég kellemetlen (persze a pánikrohamtól felpörgött sziv se egy kellemes érzés,az meg olyan mintha a szivroham kerülgetne)

Kezdj el gyógynövény alapú nyugtatót szedni vagy ha az nem hat, akkor menj el phszihiáterhez nyugtatót feliratni

2020. jún. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A torkomban rángatózott nekem is nagyon. Tehát...
2020. jún. 16. 01:54
 6/18 anonim ***** válasza:

Nos ha rángató érzést érzel a torkodban akkor lehet,hogy mégis szivritmuszavarod van

Lehet, hogy le kéne állnod a futással mert nem birja a szived

Egy terheléses EKG-ra el kellene menned futópadra ahol futás közben nézik a szived.

Érdeklődj a kardiológián az orvosnál hol csinálnak a körzetedben ilyen vizsgálatot

Vagy felrakatsz egy 24 órás Holter gépet a kardiológián és azzal mész el futni amikor rajtad van a gép

2020. jún. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De fociztam sok éven át, és kondizok is eddig nem volt semmi nem értem akkor...
2020. jún. 16. 02:10
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha hirtelen kezdődik az epizód, hirtelen áll helyre a szívverés, az valószínűleg PSVT. Menj el magán kardiológushoz, és csináltass terheléses EKG-t!
2020. jún. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én is kondiztam meg futottam 20 éven át egészségesen, most meg béta blokkolót kell szednem a szivemre

A betegség sajnos kialakulhat magától is nem csak feltétlenül veled született rendellenesség

2020. jún. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom 19 évesen kicsit durva... nem tudom mi lehet velem, lehet-e bajom vagy nem
2020. jún. 16. 02:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!