Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vizelési probléma?

Vizelési probléma?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok. kb 2 napja óránként kell mosdóba szaladnom, és ahogy pisilek szinte egyből 10-20 perc múlva ismét érzem hogy "nyom" a húgyhólyagom. Meg most már mintha érzékenyebb lenne a húgycső bemeneti része, meg mintha pirosas is lenne kicsit, az gondolom a sűrű vizeléstől lehet. Háziorvossal konzultáltam, de semmi érdemlegeset nem tudott mondani, hétfőn kell vinnem mintát laborra, mert ugye most az augusztus 20 miatt semmi nincs nyitva. Urológushoz meg Szeptember 4.-ére kaptam időpontot, az is hol van még...

Valaki esetleg nem tudna mondani valami tippet, praktikát erre a pár napra amíg kiderül a laborból, hogy baktérium-e?



2020. aug. 18. 17:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Már van egy kellemetlen diszkomfort érzet ha sétálok pl. Egyből úgy érzem, mintha fél napja nem pisiltem volna... Szörnyű :(
2020. aug. 18. 17:40
 2/9 anonim ***** válasza:

Igyál sok folyadékot . Nem vagyok orvos,és nem célom távdiagnosztizálni téged,de nagy valószínűséggel hólyaghurutod van ..

Arra a háziorvos is tud gyógyszert írni. Nálunk úgy csinálja,hogy elküld laborba,de ha mondjuk véres a vizeleted és fájdalmaid vannak,azonnal ír fel gyógyszert , csak a lényeg,hogy a mintaadás után vedd be az első szemet . Neked nem írt fel semmit ?

2020. aug. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem, mert azt mondta, hogy mivel csak hétfőn tudok mintát adni felesleges, mert bevenni úgysem tudnám, mert befolyásolja az eredményt. De ahogy megvan a minta sürgősségel kapom az eredményt és akkor felírja. Csak addig ki kell bírni valahogy... :/

Egyébként én is hólyaghurutra tippelek így a tünetek alapján.

2020. aug. 18. 18:03
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Értem. Akkor sok folyadék, és a d-mannozt megprobalhatod, az nem szívódik fel és nem befolyásolja majd a laboreredményt. Ilyenkor jó savasitani a vizeletet nagydozisu c-vitaminnal, vagy tőzegáfonyával, de az antibiotikumok egy része nem hat kellőképpen ha elkezded ezeket szedni, szóval igyál nagyon sokat, akár 5-6 litert is egy nap addig, szerintem ennyit tehetsz meg a d-mannose , hátha segít .
2020. aug. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Megpróbálom mindenképp! :)
2020. aug. 18. 18:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy a stressz fokozza egy eleve meglevő probléma megjelenését. Lehet medencefenék izomzat gyengeség is (bár az elsősorban nőkre jellemző). Húgyúti fertőzés, vesehomok ürülés is okozhatja.
2020. aug. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na hát sajnos rosszabbul lettem tegnap, úgyhogy ügyeletre kellett mennem és írt fel antibiotikumot mert már menni is nehezen tudtam úgy nyomott a húgyhólyagom :( azt mondta így minta nélkül húgyhólyag gyulladásnak tűnik. Nagyon remélem, hogy tényleg "csak" az mert nem szeretek antibiotikumot szedni főleg nem feleslegesen.
2020. aug. 20. 08:19
 8/9 anonim ***** válasza:

" mert nem szeretek antibiotikumot szedni főleg nem feleslegesen."

De beteg se szeretsz lenni, akkor mi lesz most.

2020. aug. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nyilván elkezdtem szedni és végig be is fogom tartani. Az orvos azért orvos mert jobban tudja mint én átlag ember :D Nem azt mondtam, hogy nem fogom bevenni, csak megjegyeztem, hogy minden szarért nem szeretek egyből antibiotikumhoz nyúlni.
2020. aug. 20. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!