Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Érdemes lenne gyógyszert szednem?

Érdemes lenne gyógyszert szednem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A korom 34. Vagy 15 éve magas a vérnyomásom. 140-150 között. Semmi tünetem és panaszom nincs.

Érdemes lenne már vérnyomas csökkentőt szednem? Igazából minél később akarom el kezdeni szedni, mert azt utána már egész életemben kell, panaszom pedig nincs.



2020. szept. 13. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomás nem is okoz panaszt (jó, a 180 nyilván már igen), ennél a betegségnél nem a panasz megléte vagy hiánya számít, hanem a veszélyessége. Az orvosoddal beszéld meg ezt a kérdést, feltételezem, hogy olyan háziorvosod van, akiben megbízol.
2020. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem akarták még felírni ilyen vérnyom.-ra, de én ettől már nagyon rosszul voltam. Úgyhogy én szedem, és jobb így.
2020. szept. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, kapsz vérnyomás naplót, amit egy ideig vezetned kell, aztán majd dönt a gyógyszerről.
2020. szept. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 140 azért lássuk be nem éppen az ideális.

A helyedben elmennék dokihoz és kérnék beutalót vérvételre és kardiológiára és megvizsgálják, hogy van-e szervi gond. Ebből kiderül hogy indokolt a gyógyszer vagy sem. Ha nincs elváltozás vagy alap esetben nem indokolja semmi szervi gond, akkor pedig az életmódban keresném a problémát, pl táplálkozás, egy nap mennyi stressz ér, mennyire vagy feszült, hirtelen haragú (könnyen felidegesíted magad apróságokon), sportolsz vagy sem.

Helyes táplálkozással és mozgással javítható a dolog, hiszen ahogy, írtad minél később kezded el a gyógyszert annál jobb.

2020. szept. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!