Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékeny vagyok. Gyógysz...

Laktózérzékeny vagyok. Gyógyszert is kell szednem. De nem egyáltalán nem segít. Nem csináltattam meg a 2 napos vizsgálatot de szerintetek érdemes lenne?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok körülbelül fél éve tudok arról, hogy a laktózérzékenység okozza az állandó hasgörcs, haspuffadás és hasmenéses tüneteimet. Gasztróra is elmentem ahol kaptam Lactase nevű gyógyszert, hogy ezt szedjem és jobban leszek, bármit ehetek. Na most egyáltalán nem így van. A pudingot, joghurtot egyáltalán nem bírja a szervezetem most a madártejjel próbálkoztam mert nagyon szeretem ezt se bírtam. Laktózmentes tejjel még nem próbálkoztam, de laktózmentes fagyit már ettem gyógyszer bevétele nélkül és attól nem lett bajom. Nem csináltattam meg a 2 napos vizsgálatot mert mondta a doki, hogy fölösleges a tünetek alapján minden igaz a laktózérzékenységre. De gondolkodtam rajta, hogy meg kellene. Hülyeség?
2014. márc. 29. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Minek? A laktózt nem bírod. A laktózmentes fagyitól nincs bajod. Ez tényleg elég egyértelmű.

A lactase pedig nem gyógyszer, nem úgy működik, hogy beszedsz belőle napi egyet és akkor mindent ehetsz. Étkezés előtt kell bevenni, és ki kell kalkulálni, mennyi laktózt tartalmaz kb az étel, annak megfelelően kell adagolni. Gondolom ezzel a résszel lehetett nálad gond. De ha nem segít, akkor marad a diéta, vagyis kiiktatod a laktózt tartalmazó ételeket.

2014. márc. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pontosan úgy szedem ahogy az elő van írva :/
2014. márc. 29. 15:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Végezd el a tesztet szerintem, mert ha konkrétumot tudsz, akkor kétségtelenül fogod tudni majd megtervezni az étrendedet.
2014. márc. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!