Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tesztoszteron-szint mérés? F/21

Tesztoszteron-szint mérés? F/21

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok. Sajnos nem tartom magam férfinak mert: hónaljamon, lábamon, nemiszervemen-ágyékomon, ágyékom-köldököm közötti részen kívül alig vagyok szőrős máshol, a meglévő minimális szőr alig látszik messzebbről, szőke. (a kezemen-lábamon levő is). Normál arcszőrzetet sem vagyok képes növeszteni, max bajuszom tud kinőni elég ritkán meg valami szakállnak nem nevezhető kis ritka kezdemény.

Izom-csontozat terén úgy szegycsonttól lefelé rendben vagyok, viszont mellizmom, vállam, karizmon, kezem elég vékonyka, plusz csuklóm-kezem-kézujjaim szinte teljesen nőiesek (hosszú IT ujjak). Pedig elég sokat kézerősítettem, expandereztem, egykezes 5kg-os, kétkezes 22kg os, fekvőtámasz, elég sok erőlködés mg munka stb volt.

Ha nemi életet élek utána napokig tökre lemegy az energiaszintem-ügyességem-koncentrálóképességem, szinte majdhogynem nőnek érzem magam :-S, viszont ha hetekig "raktározok"+mellette végzek vmi. fizikait ezek a dolgok eléggé följavulnak.

Sokszor ok nélkül fáradt, lusta, kedvtelen vagyok. Sokszor ok nélküli hangulati-ingadozásaim vannak, + ami még nagyon FONTOS: sokszor ok nélküli önbizalomhiányom van.


Igazából ez már régóta így van, nem tudom ebben közbejátszik-e az hogy kb 7-17 éves koromig gyakorlatilag minden nap többször önkielégítettem, utána már ritkábban mert rájöttem hogy sokkal jobban teljesítek minden téren ha visszafogom magam. Első magömlésem kb 11 évesen volt, hangom sztem viszonylag hamar mutálni kezdett.


Mostanában pedig azon gondolkodom: nem lehet hogy nem megfelelő szervezetem ösztrogén-tesztoszteron egyensúlya?

Nem ez okozza vajon a számomra súlyos problémát?


2010. aug. 8. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem tudom, hogy mitől lehet. De ha erre gyanakodsz, elég egyszerűen választ kaphatsz rá.

Elmész a háziorvosodhoz, kérsz egy beutalót az endokrinológiára és kérsz egy laborvizsgálatot, amiben tesztoszteront néznek.

2010. aug. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanezen problémával fordultam endokrinológus szakorvoshoz, -ráadásként még egy 17 éves korom óta fennálló merevedési zavarom is van. A tesztoszteron szint egy egyszerű vérvételből megállapítható. Nekem alacsony lett, de elküldött az orvos ismét tesztoszteron-szint vizsgálatra (vérvétel újból), hogy biztos lehessen a kapott eredményben. Alacsony szint ellenére nem kaptam rá gyógyszert, azt mondta az veszélyes lehet, s elküldött más vizsgálatra. Hónapok múlva tudom meg, hogy kaphatok-e rá gyógyszert.
2010. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a nincs szőr résznek én is örülnék, a többi viszont furcsa,próbáld meg az orvosnál
2010. okt. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól gondolkodsz. Én a helyedben elmennék hormonszint vizsgálatra.

Én voltam, pedig ennyi jel nem volt arra, hogy alacsony tesztosztron szintem lenne. Nem is volt alacson. Közepes értéket mértek, de én nem vagyok ezzel elégedett, mert regneteg jó hatása van a magas tesztoszteron szintnek.


Azóta mire jutottál? Megméretted? Milyen érték volt? Aztán mi volt?

2010. dec. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Történt valami fejlemény azóta ?
2011. nov. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyszerűen későn érő vagy. nem lehet mindenki olyan szőrös, mint egy majom. le kellene rendszeresen járni kondiba, egészségesen táplálkozni, nagy hangsúlyt fordítva a vitaminokra, ásványianyagokra. de ki lehet próbálni egy egyszerű tesztoszteron szint növelő tápkieget, akár ösztrogénblokkolóval együtt.
2012. febr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!