Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért ilyen a vérnyomásom?

Miért ilyen a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Sziasztok még régebb voltam orvosnál és 140 80-al volt a vérnyomás adott mágnéziumot és valami növény alapú vérnyomáscsökkentőt. Ma voltam újból és 160 volt 80-al.a pulzus 70 és 80 között. Mondtam, hogy nem létezik, hogy stresszelek és megkértem, hogy mérje újból akkor 150 volt 60-al de a pulzus már 110. Amielött bementem jól éreztem magam de közbe éreztem, hogy stresszelek. Nap mind nap nagyon jól érzem magam. Elküldött kivizsgálásra és nyilván el is megyek. Ti mit szóltok mitől van ez a stressztől vagy esetleg egy komoly betegség lehet a háttérbe?

17/f



2021. jan. 7. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet fehér köpeny szindróma.

Anno amúgy én is jártam így, hogy elmentem orvoshoz, aztán mért egy 160-at. Na ott jött az inkvizíció, hogy én biztos be vagyok drogozva, meg "vettem be valamit".


Azóta kb nem merek orvoshoz menni...


Természetesen nem kell ezt elbagatellizálni, mert a vérnyomás nem játék. Egy 24 órás vérnyomásmérés majd kideríti, hogy csak orvosnál van-e ilyen vagy alapból is.

2021. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ha ideges vagy izgatott vagyok 180/110-ig fel tud menni. Mikor otthon mérem ugyan azzal a műszerrel, akkor pár mérés után beáll 125/80-ra kb. Lehet nálad is ez van, de lehet hogy mindig magas. Kellene méregetned magadnak, de mondjuk ha elküldött kivizsgálásra, akkor simán lehet hogy kapsz egy 24 órás kütyüt, az méri egész nap neked.

Komoly betegség nincs a háttérben, a 160-as vérnyomás még lópikula. Mamámat még régebben 210-el vitték be kórházba, annyi tünete volt neki hogy szédült. Nem lett semmi baja. Azóta gyógyszert szed rá.

2021. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat nagyon szépen köszönöm, megnyugtattatok. Még mértem igen és akkor csak 1x volt 139 a többi 120 körüli volt
2021. jan. 7. 21:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is arra gyanakszok, mert utána meg most is egy picit fáj a fejem és máskor meg soha nem szokot. Elmegyek kivizsgálni és majd kiderül, hogy mi van. Még jöhetnek tapasztalatok és válaszok. Én inkább attól félek, hogy nehogy most kiderüljön valami daganatos megbetegedés vizsgálaton.
2021. jan. 7. 21:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Én írtam neked privátban.
2021. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!