Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vesekő 23 évesen? Mi történt?...

Vesekő 23 évesen? Mi történt? Segítség

Figyelt kérdés

Tegnap este futni mentem és gáttájékon elkezdtem szúró fájdalmat érezni, majd abba is hagytam a futást és a sétálás is fájdalmat okozott. Elmentem wc-re és véreset vizeltem, kegyetlenül fájt. Fél óra alatt hazavánszorogtam, ismét heves vizelési ingerem volt és ismét véres volt.


Elmentem a korházba, megvizsgálták a vizeletet, addigra már nem volt vörös színű, de kimutatták, hogy van benne vér, viszont fertőzésre és gyulladásra utaló jel nincsen. Hazaküldtek. Este még fájt a húgycsövem és azóta nem volt egyszer se vörös a vizelet és ma reggelre minden panaszom elmúlt.


Mi lehetett ez az egész? Mitől alakult ki, ha rendszeresen sportolok és egészséges étrendet állítottam magamnak össze?

Min változtassak, hogy soha se forduljon elő ez a borzalom.


2021. jan. 25. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Az orvos mit mondott?
2021. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vesekő leggyakrabban a kevés folyadékbeviteltől van, de örökletes is lehet a kialakulásra való hajlam. Fiatalon is lehetséges. Nekem gimibe egy osztálytársamnak volt, pedig még csak 16 éves volt.

Amúgy biztosan veseköved van vagy csak a tünetek alapján te gondolsz erre?

2021. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A vesekő gyanúra kellene egy kontraszt anyagos ct, nekem csak az mutatta ki, a hagyományos uh nem. 16 éves voltam, sportoltam, jól ettem és mégis. Mikor kijött, kiderült, hogy oxalát alapú kövem volt, erre az oxálsav alapú ételeket/italokat kell kerülnöm és napi 2 l vizet iszom. Nyáron es sport közben egy literrel többet. Azóta nem jött elő.
2021. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit írtál, annak alapján nem utal semmi veseköre, hanem egy akut gyulladásra.
2021. jan. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az orvos mondta a vesekövet, illetve azt, hogy már kiürült a szervezetemből, a gyulladásnál az indikátor jelzett volna.
2021. jan. 25. 14:26
 6/8 anonim ***** válasza:
A lányomnak 3 éves korától van egy veseköve. Nem életkorhoz kötött, sajnos.
2021. jan. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az bizony vesekő volt (pontosabban inkább vesehomok), én 26 évesen éltem át. Valójában nem véletlen, mert amíg az ember iskolába jár, addig a folyadék bevitel többnyire nem megfelelő, mivel egyik iskolában (középiskolában, felsőfokú tanintézményben nem biztosítottak igazán a szabad folyadék fogyasztás körülményei, tehát vesekő képződésére kiválóak a feltételek. Napközben rendszeresen inni kell folyadékot és kerülni kell az időszakos kiszáradást is.
2021. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
77%
Mióta nincs nyitva kocsma, nincs a sörhöz társaság, 25 év után találtak is 4 kavicsot bennem. Elhajtàs alatt van.
2021. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!