Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fiúk férfiak mi a véleményetek?

Fiúk férfiak mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Rendszeresen borotváltam a péniszem körül és a zacsit. Pár hónapja észrevettem, hogy egyre sűrűbben fordult elő nagy (kb. 5 forintos nagyságuak is ) pattanás jelent meg körülötte meg van hogy a zacsin is ( gyulladt fáj, még a herém is olyankor). Voltam bőrdokinál kaptam krémet stb. és ne borotváljam többet. Pedig fertötlenítettem a pengét a bőröm stb. borotválás előtt. Amit meg is fogadtam. Most egy nagy szőrpamacs ( bunda ) van a lábam között szőrös hosszú szörszálakkal zacsi. Nyírni próbáltam, de a zacsit csak borostásra lehet szúr ég a bőröm nem ok. De nem tudom mi legyen mindenki borotválja vagy azért nem nemtudom. Szerintetek? Járt így még valaki?

2021. febr. 21. 10:14
 1/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
88%

Nem borotválja mindenki, sőt, a többség nem borotválja, hanem rövidre vágja.

Tudsz venni olcsón szakállvágót, azzal le tudod nyírni egész picire a szőrt. Vagy akár úgy mint én, 3-5 mm-re.

23/f

2021. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vezetés oktatóm haverja járt így. Az volt a baj nála, hogy fürdött, majd borotválkozott, majd újra fürdött, vagy ilyesmi, és a lényege az egésznek az volt, hogy először lemosta magáról szappannal satöbbi a jótékony baktériumokat, majd ugye mivel a bacik/gombák szeretik a nedvességet és a víz segített is eljutni nekik oda, ahova akartak, ettől begyulladt az egész ember ágyéktájékon.


Nekem is van hasonló problémám, bár én csak géppel nyírom magam, egyszer próbáltam zsilettel, nem vágott meg, de inkább nem szeretnék játszani :D azzal is sima lett minden, de jobb szeretem a n ullás gépet. Egyébként nekem szőrvágóval a nullás fejjel nyilván nem kapja ki a szőrt, de selymesre borotválja a zacsit, épp tegnap borotváltam, teljesen babapopsi. És plusz az ilyen szőrvágóval mértere is lehet igazítani, ha nem akarod teljesen levágni, szvl tök praktikus szerintem. Egy időben csak 2 milisre vágtam pl, ami már több mint a sajátbőrszúros borotválás utáni borostás, de rövid és esztétikus. Na de m1, nálam bevált a nullás gép (szőrvágó direkt, nem haj).


Milyen krémet adott? Mert engem az SZTK durván megszivatott egy erős szteroid tartalmú kenőccsel, nemtom már mi volt a neve fejből, de máskor voltam magándokinál más ügyből, de ezt is elétártam, és közölte, hogy brutális figyelmetlenség volt az SZTKsoktól ez, mert arra a lágy teruletree (comb is beletartozik arrafelé) nem szabad erős szteroidosat kenni, helyette felírt Travocortot, amit a mei napig használok, töb mint fél éve, már akkor, amikor szükséges és kijön ilyen csúnya pattanás, egyébként nem kenem. Az erős szteroidossal meg az volt a baj, hogy hatásos volt, de túl hatásos, konkrétan olyan most annak a 3 évvel ezelőtti pattinak a helyén, mintha hiányozna a hús a belső combomból egy kisujjnyi részen, kimarta a sztero.

Az a lényeg, hogy főleg ha borotválkozollesz mikrosérülés, de egyébként is szeret ott megtelepdni a gomba és baktérium, meleg, néha nedves (izzadt) közeg, hiába a napi 1-2 fürdés, és kipresved, kiszárad (ezt is (baci/)gomba okozza) ezért jó az ilyen kenőccsel akár néha lekenni. Igazából az hogy nem borotválod úgymond nem segít, mert ettől még ugyanúgy lesz ott gomba/baci ha akar, viszont tény, hogyha megvágod magad vagy irritálódik, akkor sokkal jobban és könnyebben be fog gyulladni bármi. Én javasolnám a borotva mellőzését és gép használatát. A vezetés oktatóm pedig azóta vett az egész családjának IPL gépeket. Nagyon drágák, igen, 200k körül mozognak, de azt mondta megéri, és nem olyan fertőzésokozó, mint a borortva. Az ipl ilyen lézeres szörtelenítő, ami elvékonyítja a meglévő szálakat, annyira, hogy a végén nincs mi kinőjjön, túl vékony lesz, és kvázi megszűnik a szőrnövekedés 1-2 évre, miután 1 évig minden nap nemtom mennyi ideig iplezted magad. Én még nem próbáltam, alapvetően hatásos lehet ha türelmes vagy, és még egy dolog: hogy nem tudom milyen gyakran kell cserélni az égő fejeit. Szóval nem tudom, hogy ár-érték arányban megéri-e, az oktatóm anno javasolta, de nekem jó a gép+kenőcs kombó inkább.


24/F

2021. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ettől lett dúsabb. Ez egy tévhit. Ha így lenne akkor sokak felsőteste is kész dzsungel lenne. Genetikailag dús a szőrzeted.


A borotválást ezek szerint nem bírja ott a bőröd, mert nagyon érzékeny.


Vagy trimmelni tudod, esetleg szőrtelenítő krém vagy még a gyanta jöhet szóba.

2021. febr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már rászoktam hogy csak a zacsit meg a farkam tövét borotválom, fentebb szakáll nyiroval letúrom rövidre. Illetve utána aloeverás krémmel bekenem így nem pattog ki és puha is a bőröm tőle.
2021. febr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!