Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mivel még csak egy kicsi...

Mivel még csak egy kicsi hónaljszőröm van, ha leborotválom, gyorsabban fog végre nőni?

Figyelt kérdés
Már minden osztálytársamnak van, és nagyon zavar, hogy nekem nincs

2021. márc. 27. 20:48
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
22 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, nem nő gyorsabban a borotválástól, csak az elvékonyodott vég helyett egy erősebbnek tűnő, szélesebb rész lesz látható. De a valóságban attól az még ugyanaz a szőrszál.

Viszont ez, hogy most mennyi van, semmit se jelent. Én most 19 vagyok, még mindig alig hónaljszőröm. Genetika :D

2021. márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog tőle gyorsabban nőni. Viszont ha azt a kevés szőrt eltávolítod, akkor mondhatod a többieknek, hogy leszedted, mert zavart, ezért nem látnak ott semmit ;)
2021. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szőr a hormonok hatására jelenik meg, a mennyisége genetikailag meghatározott. Semmilyen hatással nincs erre a borotválás. Ezt nem tudod befolyásolni.
2021. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát gyorsabban nem, de helyette erősebb szőr nőne ki, ergo nagyobbnak látszana?
2021. márc. 28. 12:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kettes nem azt írta, hogy erősebb szőr nő ki, hanem hogy a szőr a vége felé elvékonyodik, ezért amikor lenyírod és elkezd visszanőni, először vastagabbnak látszik. De ahogy visszanő ugyanolyan lesz, mint amilyen volt.
2021. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Oly mindegy mit csinálsz vele, a szörnek fogalma sincs arról, hogy a külvilágban mi történik vele. Ugyan úgy nő szépen, ha levágják és ha nem. A borotva pedig bőr felszín felett vágja. Kopaszok se használják, hogy több, erősebb hajuk legyen, nemde? Régi tévhit. Persze van aki állítja magabiztosan, hogy neki márpedig erősebb lett, előtte csak pihék voltak, csak a szomorú igazság az, hogy anélkül is megerősödött volna. Jó példa vagy te. Szeretnél (mondjuk én nem értem miért), de neked még csak pihe. De nem hiszem, hogy sokat kéne erősödésre várni, leborotválod, aztán csodálkozol, hogy jéé megerősödött, holott ugyan úgy megtette volna és nem a borotva miatt volt.

Optikailag éppen erősebbnek tűnhet, mivel vége nem vékonyodik és szúr amíg rövid. Majd amúgy ha nem is vékonyodna el a ször, van egy életciklusuk, kb amíg eléri a maximális hosszúságot, aztán kihullik, nő a következő ször. Magyarul teljesen felesleges borotválnod, 3 miatyánkkal többre mész.

Hormonális probléma is állhat háttérben, egyébként pedig hány éves vagy?

2021. márc. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Hormonális probléma az agyad #6 os! Úgy bírom ezeket az önjelölt "doktorokat" Van aki szőrösebb típus,van aki kevésbé,ez ilyen egyszerű.
2021. márc. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 06:08

Nem, nem vagyok doktor és nem is állítottam. De igen meglepődnék, ha a kérdező idősebb és nem nő hónalján ször, főleg férfiként. Személyszerint én még mindig irigyelném, csak felmerül a gyanú, hogy valami nem stimmel. Pusztán ennyi. Ezért is kérdeztem a korára. Kérdéséből feltételezem fiatalabb, de míg nem kapok infót, addig feltételezés, biztosra nem mondhatom, ahogyan te sem, hogy esetleges hormonális probléma van-e a háttérben. Erre orvos és kivizsgálás kell, ha netán szükségszerű és nem feltétlen annyi, hogy van, aki kevésbé szőrös...

Kérdem én, hogy melyik a jobb? Ha van neki esetlegesen háttérben valami más, vagy 'áh biztosan csak kevésbé az'. Így teljesen látatlanban, kevés infóval!!! Ha hosszan tartó erős fejfájásod lesz valaha a jövőben, akkor most mondom, hogy biztosan csak a front, ez ilyen egyszerű!

Interneten egyébként pedig alap dolognak veszem, hogy nem diagnosztizálunk sem mást, sem saját magunkat. Te jelen esetben pedig ezt tetted, ami miatt a rólad alkotott képem már nem fest olyan jól, stílusuddal karöltve. Ellenben nagyon jó, segítőkész is lehet egy megbízhatóbbnak titulált cikk/oldal, ami közli a lehetséges problémákat, míg orvoshoz nem kerülünk. Pesze át lehet esni a ló túlsú oldalára és az orvost kézzel fogható eredmények alapján felülbírálni, hisz mi jobban tudjuk 1-2 cikk, jelen esetben komment alapján. Megkérdőjelezés, más orvos véleményének is kikérése nem ugyan az! Térjünk is ki a hasznos válaszodra:

"Hormonális probléma az agyad #6 os!" -> Minősítesz másokat, jelenleg engem.

"Úgy bírom ezeket az önjelölt "doktorokat"" -> Ezekszerint te doktor vagy.

"...ez ilyen egyszerű." -> Mondhatni ez már egy állítás, tény, bár nem áll valami erős lábakon.

"Van aki szőrösebb típus,van aki kevésbé" -> Ezzel egyetértek, életből vett tapasztalok alapján, senki sem állítja itt, hogy ez nem így lenne.

Illetve egy ellentmondást véltem felfedezni saját magaddal, hiszen irónikusan pont te vagy az, aki állítja, hogy ilyen egyszerű és te vagy az önjelölt doktor.

Szeretném felhívni a figyelmed, hogy "Hormonális probléma is állhat háttérben" mondatomban az "állhat" egy feltételes mód. További szép napot kívánok kedves toxikus bará... khmm doktor úr, avagy doktornő!

2021. márc. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úr isten! Ilyesmivel nem mennek orvoshoz! Ellenben neked kellene...
2021. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
egy kicsivel gyorsabban nő talán. De ma már nem attól férfi egy férfi. Ne szomorkodj / ne irigyeld a többieket, előbb-utóbb neked is lesz dzsungel
2021. ápr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!