Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 18 évesen ritka a hajam,...

18 évesen ritka a hajam, mitől lehet?

Figyelt kérdés

10 mm-es hosszú, és már látszódik alatta a fejbőröm. Viszont fogytam 30 kilót elég rövid idő alatt, lehet hogy attól lehet? És ha igen, akkor még visszanőhet a hajam?

Apai ágon nagyon gyatra a haj minősége, ott már 30 éves korukra kopaszok voltak.


2021. júl. 2. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fogyástól lehet, igen. Szerintem szedj vitaminokat, vannak külön hajvitaminok is, csekkold le. Viszont az is közrejátszhat, hogy ahogy írtad, apai ágon már hamar kopaszodnak.
2021. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy karácsonyra adtam le a 30. kilómat, tehát még van remény, vagy már rég visszanőtt volna?
2021. júl. 3. 00:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, okozhatja a hirtelen fogyás, de ha visszamenőleg sem túl jó a hajminőség, akkor a genetika is benne lehet.

Nekem is 18 év körül kezdett ritkulni. Családi vonás nálunk is, apámnak ritkás haja volt, de azért volt valamennyi, bátyám ennyi idősen mint én (23) már kopasz volt a feje tetején, csak oldalt volt haja. Nekem még megvan hálistennek egész jól, de borzasztó vékony szálú és ritkás, nekem is látszik a fejbőröm alatta. Fodrászom tanácsára pár hete elkezdtem vitamint szedni (A és B) és már látszik a javulás picit (ritkás még mindig, de már erősebb szálú) Szóval ezt tudom javasolni. Koffeines sampon is jó lehet, de az mindenkinél máshogy válik be. Illetve ne mosd sokat (heti 2-3x max kivéve persze ha valami miatt mindenképpen muszáj)és törölközésnél se dörzsöld nagyon a fejbőrödet. Ha nagyobb hajad nem is lesz, de legalább ami most van az megmarad.

2021. júl. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lehet egy labort csináltatni vassal. A fogyástól kialakulhat vérszegénység, ami okoz ilyet.
2021. júl. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már volt labor, minden rendben van
2021. júl. 3. 02:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!