Hullik a hajam?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon dús hajam van. Sosem volt semmi gond, de megfigyeltem valamit, ami miatt kicsit aggódok.

Tanulás közben a hajamban szoktam matatni, aztán hamar kipotyog egy jónéhány szál. Vagy 30 körül. Nem értek ehhez, nyilván emiatt alakult ki bennem a kisebb aggodalom, ezért kérdezem: ez normális, vagy esetleg már számolni kell hajhullással, és kezdeni vele valamit?

Talán az egészségtelen, ha (csak nyáron, melegben) nem szárítom meg a hajam, csak alaposan megdörzsölöm? Esetleg a dörzsölés árthat?

(Férfi)


A szöveg talán kicsit rosszul adja át, mintha pánikolnék emiatt, de csak tájékozódni igyekszem. :D



2021. szept. 9. 17:30
 1/9 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2021. szept. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyáron a napon szárítom meg,az a legjobb

Ősszel,télen meg max kis fokozaton használom a szárítót


Egy beletúrásból 30 szál kicsit soknak tűnik,haj dolgokhoz az elengedhetetlen dolog egy vérkép

2021. szept. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1# 18


2# Nem úgy értem, hogy a beletúrással szakítom ki, hanem gondolom elengednek a hajszálak, aztán "túrkálással" meg csak kisöpröm.

2021. szept. 12. 12:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ha nem fésülködsz minden nap akkor lehet hogy felgyülemlenek mert ha dús a haj akkor nagyobb eséllyel akad el és nem hagyja el a fejed :D És akkor így többnek tűnik a hullás


De amúgy az általános uncsi kérdés ilyenkor,hogy a családban,családfában milyenek a hajak..ha nekik is dús akkor nem kéne hogy kopaszodás előforduljon,de még így se biztos,annyira indokolatlan az egész,azok se tudják teljesen megfejteni akik ezzel foglalkoznak

2021. szept. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez kb napi szinten megtörténik. :D Családban van mindenféle haj. Keresgéltem még infókat, elvileg ez normális, bár számomra megdöbbentő. Belegondolva, már régóta megfigyeltem ezt, de sehol nem lettem kopaszabb, és nagyon remélem, egy jó ideig nem is leszek.
2021. szept. 14. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig sok jött ki de ez gondolom a dús hajjal jár

Nekem fater oldalon normál haj van 50 és 60 évesen is,max a halántéknál ment fel

Anyám oldalán meg rohadt sűrű,ezt örököltem,viszont mikor elmentem egy kamerás vizsgálatra,(mert ilyen paranoiás vagyok a hajammal és kíváncsi voltam),azt mondta hogy hajlamos vagyok a kopaszodásra,ilyen a genetikám :) Na mondom honnan a rákból örököltem volna


Szval néztem már hajbeültetésről is infókat hogy lélekbe felkészüljek ha erre kéne sor kerüljön :)

2021. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

Ezzel a saját egészségemmel kapcsolatos paranoiával 100%-osan tudok azonosulni :D

Lehet utánanézek majd egy ilyen kamerás vizsgálatnak. De igazából, ha van száz-/több százezer hajszálam, és naponta max 100, vagy annyi se esik ki, az 3 - 4 év alatt jelentene teljes kopaszságot, HA nem nőne folyamatosan újra. Területenkénti dúsabb hullást sem érzékeltem, bízom a legjobbakban :D

2021. okt. 7. 15:50
 8/9 anonim válasza:
Azota is hullik? Mert en is elkezdtem pont ugyanezt tapasztalni szeptember ota, egy oran ha dorzsolom a hajamat kihullik 30 szal
2021. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Aham, kijön. Nem szeretem a google diagnózisokat, de pl a webbetegen azt írják, 100 szál is kihullhat egy nap. Nem tapasztalok kopaszodást, meg semmit. Gondolom, sűrű hajból nem potyog ki egy szellőtől az elhalt hajszál, csak ha így kisöpröd belőle. (Ha én kisőpröm így, aznap már biztosan nem fog több szál kijönni, max 2-3)
2021. okt. 17. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!