Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért hullik a hajam ilyen...

Miért hullik a hajam ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés

Egy kényes kérdést szeretnék feltenni nektek.

Már egy jó ideje megfigyeltem, hogy fokozatosan hullik ki a hajam a fejtetőtől lefele. Meg oldalt is látszik egy kicsit. Ha valaki szemből néz, nem annyira látja, de felülről annál jobban.

Szóval jah... sokat olvastam róla, hogy mi lehet az oka, írták, hogy: a férfi hormon termelése, ami a haj zsírosodását is okozhatja (mellékesen megjegyzem, hogy az is tapasztalható), akkor a helytelen táplálkozás, stressz (ezekből is van dögivel).

A fodrászom a bőrorvost javasolta, ezenkívül mindenféle gyógyszertári gyógynövényes kenceficéket, de... igazság szerint nem nagyon hiszek ezekben. A genetikai öröklődés szerintem ki van zárva, mert kérdeztem a szüleim, szerintük senki nem kopaszodott fiatal korban és a tesóm se kopaszodik.

A fodrászom szerint még van lehetőség visszaállítani a dolgot, deh.. hogyan lehetne? Valóban el kellene mennem bőrorvoshoz?

Meg amúgy... szerintem a stressz és a táplálkozás lesz itt a főbűnös, de hogyan tudnék ezen változtatni. Minden nap ér stresszes helyzet, a baj hogy néha nem tudom megfelelően levezetni. Meglehet hogy ez is okozhatja a hajhullást.


18/F



2017. febr. 14. 15:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Alapos kivizsgálás lehet rádférne.Magas testosteron szint okozhatja pl.

Egyoldalú táplálkozás okozhatja.Vega vagy esetleg?

18 évesen sajnálatos,hogy sok a stressz az életedben.Annyira rágódsz dolgokon,hogy stresszben vagy?

2017. febr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
GENETIKA! Pedig ez felel érte elsősorban! Androgén, férfias típusú kopaszodás, és egészen fiatal korban is jelentkezhet. Nem is egy ilyet láttam már.
2017. febr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: Igen, erre én is gondoltam, hogy ki kéne magamat vizsgáltatni...

Sajnos igen... nagyon sokat stresszelek. Gyakorlatilag mindenen. A tovább tanuláson, hogy nem fognak felvenni oda ahová szeretnék menni. Tudom hogy viccesen fog hangzani, de ha tetszik egy lány és nem merem megszólítani, után feszült vagyok és ez elég komoly tud néha lenni, inkább belső szorongás mint idegeskedés, de idegeskedni is szoktam, épp ma is volt rá példa a suliban. Egy feladatot nem tudtam megoldani, és rendesen idegeskedtem magamban.

Megfigyeltem, hogy én ilyenkor tényleg stresszelek nem pedig csak ilyen jött-ment. És folyton felfújom a dolgot...

Ja és nem vagyok vega.


2. válaszolónak: Értem. Akkor mit tudnék ez ellen tenni?

2017. febr. 14. 16:24
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg oka lehet:

Bakteriális góc a szervezetben ( fogak, jellemzően)

Gombás fertőzés

Seborrhea

Magas tesztoszteron szint

A-vitaminhiány

D-vitaminhiány

Fejbőr rossz vérellátása

A nyomelemek hiányába nem mennék most bele, mert utána kéne olvasnom, és nincs most ilyen könyvem.

Ahogyan leírtad, az a hormonális okra vezethető vissza.

2017. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

2-es válaszoló vagyok: Az ellen semmit.....


Vannak ugyan olyan dolgok, amivel "picit" késleltethető, vagy nagyon kicsit rövidtávon mintha "eredményt" hozna, de az sem túl látványos, és az eredmény MINDIG ugyanaz lesz, ki fog hullani idő előtt, azaz nem marad meg úgy, mint másnak.

Az androgén típusú hajhullásnak nézz utána ami ahogy már írtam genetika, fogsz róla látni képeket is, és akkor megláthatod, hogy neked ilyen van-e? Borítékolom, hogy igen.. De ez ellen nem nagyon lehet mit tenni. Borzasztó kevés embernek áll jól, és én is utálnám, de "le kell tolni", ha már nagyon látványos akkor még ez is jobb, mint úgy, hogy kopasz látványos foltok vannak és azt akarja valaki kényszerből takargatni és palástolgatni. Férfi esetében ez még "divat" is, és bármennyire is undorító a kopasz, letolt fej, még ez is jobb szemernyivel, mint a másik, ami kényszeredett takargatás. Mutatok egy magyar színészt. Na ennél undorítóbb, gusztustalanabb pacák nincs...

És nem azért, mert mert ronda az arca, vagy gány a természete ilyesmi, hanem azért, mert nem tudja azt elfogadni, hogy az ő esetében még a teljes kopaszodás is jobb, mint ez az undormány ami a fején "van". Annyira ízlésromboló és annyira meghatározóan csúf, hogy az egésztől a gyomrom forog amikor meglátom. Hogy valaki ennyire ne legyen képes megválni attól a pár száltól, ami még megmaradt dacból..


[link]


Na erre az állapotra ne juss el.. Akkor már tényleg a vállalt kopaszság.


Vannak ugyan palástolós "módszerek", és ami még veszélyes az az, amikor rengeteg oldal szakosodott arra, hogy tízezrekkel lehúzzák az android kopaszokat, mindenféle csodaszereket ígérve, de ezeknek nem szabad bedőlni! Az összes kamu. Igazából ezeket az oldalakat fel kéne jelenteni, mert még más nyomorából is tömködi a zsebeit aljas módon. Tegye meg valaki, én is azt mondom.


Hajbeültetés: horror drága, fájdalmas, nem biztos, hogy úgy marad.

Aztán van olyan is, hogy a kopasz részeket "tetoválják", ezáltal úgy néz ki, mintha. Gondolhatod ez milyen fájdalmas és türelmet próbára tevő + drága.

Nagyjából ezek jutottak most eszembe. Remélem tudtam segíteni :)

2017. febr. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Fuhh köszönöm mindenkinek a választ! :)

Igen, sokat segítettél én is elgondolkodtam azon, hogy ha esetleg netán így maradna, lehet csupaszfejű leszek. :D

Én sem értek egyet a hajbeültetéssel, meg az ilyen kencés ficés dolgokban, egyrészt mint mondtad mert drága, másrészt mert nem biztos hogy tud segíteni.

Ettől függetlenül lehet próbálkozni, mert belegondolva abba, hogy hogyan táplálkozok és a jelenlegi életvitelem milyen, azt kell mondjam, köze lehet a hajhulláshoz ezeknek.

2017. febr. 14. 20:33
 7/22 anonim ***** válasza:

Megpróbálni meg lehet, sőt kell is. Rontani nem fog rajta, a vitaminok és kivizsgálás pedig sosem árt, ha a vitamint nem viszik túlzásba. Mert az A-vitamint is túl lehet, akkor AZ IS okoz kopaszodást, hullást. Viszont az android kopaszodás ellen semmit nem lehet tenni. Ettől függetlenül amit írtam, meg lehet, sőt kell is próbálni :)

Vashiány, gócok, stb. (Itt a mandula, fog a leggyakoribb oka)

2017. febr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam, hogy a mandula is okozhatja... hm.. meg fogom nézetni azért. :)
2017. febr. 14. 23:15
 9/22 A kérdező kommentje:

Meg a fodrászom is azt mondta, hogy ez tuti genetika...

Esetleg ha küldök privibe képet róla meg tudnád állapítani..? :D

2017. febr. 14. 23:23
 10/22 anonim ***** válasza:
Igen, meg.
2017. febr. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!