Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Voltam STD szűrésen de nem...

Voltam STD szűrésen de nem tudom értelmezni az eredményeket. Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most voltam először ilyen vizsgálaton, és nem vagyok biztos benne hogy mit jelentenek az eredmények amiket kaptam. Csak 2 hét múlva van időpontom az orvoshoz, de azt mondták hogy csak akkor menjek vissza ha rossz az eredmény. De nem is tudom megállapítani, hogy ez jó vagy rossz eredmény.


Az eredményeknél ezt írja:

- Neisseria gonorrhoea tenyésztés negativ

- Kórokozó baktérium nem tenyészett ki

- Gomba tenyésztés negativ

- Streptococcus agalactiae nem tenyészett ki

- HIV antigén\antitest kimutatás ELISA (DiaSorin Murex: REAKTIV 4.4386

- RPR-(Portnoy-)lemezreakció: Negatív

- RPR 1:2 higitás: Negatív

- RPR 1:16 higitás: Negatív

- TP.PA (Treponema pallidum antitest kimutatás): Negatív



Valaki el tudná magyarázni hogy ezek mit jelentenek?



2021. nov. 16. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy HIV tesztet ismételned kell, mert úgy néz ki fertőzött vagy
2021. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy tripperes és szifiliszes, valamint nincs gombás és bakteriális fertőzésed.

A HIV teszted viszont reaktív, ami azt jelenti, hogy megerősítő vizsgálatra van szükség (tehát ebből még lehet negatív és pozitív is az eredmény, mondhatnám azt is, hogy egyelőre kétes).

2021. nov. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Azért megjegyzem, hogy ahogy nézem, ennek a fajta tesztnek a specificitása 99,78%, azaz 0,22% esélyed van arra, hogy nem vagy HIV fertőzött annak ellenére, hogy pozitív a teszted.
2021. nov. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, harmadik vagyok. Mindig összekeverem a specificitást meg a pozitív prediktív értéket. Ebből nem annyira mondható meg, hogy mekkora eséllyel nem vagy beteg mégsem, szóval egyelőre ne temesd magad:D Kell megerősítő vizsgálat, az a lényeg.
2021. nov. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment mindenkinek a zöld pipa :).
2021. nov. 16. 23:39
 6/7 anonim ***** válasza:
mi volt végül?
2021. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2022. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!