Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Anyám azt hiszi, hogy a...

Anyám azt hiszi, hogy a "porok" miatt lett rossz a hormonvizsgálat eredménye. Hányszor érdemes elmagyarázni egy embernek valamit?

Figyelt kérdés
Fehérje, SuperCarb Fast, Mega daily one plus, ennyit használok, erősen kétlem, hogy ettől lenne...

2015. aug. 25. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem ezektől van, mondd el neki, hogy csak kaja, nem tartalmaz semmit, amitől változhatnának a hormonszintjeid, nézze csak meg, ellenőrizve van minden, rajta van minden szám.
2015. aug. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt már próbáltam, az ő válasza annyi, hogy: HISZEN AZ ORVOS IS MEGMONDTA!!!
2015. aug. 25. 18:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy pontosan mit és mire mondott az orvos.
2015. aug. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy pont vitaminHIÁNY okozza, mivel a MDO+ egy sportolónak nem elég.

Az a minimum, hogy kiegészíted C-vitaminnal, kalcium-magnéziummal és omega3-mal.

2015. aug. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
SZARD LE?
2015. aug. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Prolaktin: 642,9 mIU/L, ami tényleg szar, de anyám valamelyik ismerősétől kérdezte, még nem mentem vissza orvoshoz, mert nyaral. Vagy elmegyek egy másikhoz, csak ne ahhoz, akivel anyám is konzultált....:D

A többi egyébként nem vészes.

Én nem hinném, hogy a vitaminhiány az oka, de ki tudja, majd kiderül...

2015. aug. 25. 19:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak csináld amit szeretsz azt csumi. Majd elfogadja egyszer.
2015. aug. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A prolaktin az egy stressz hormon, pl. felkelésnél is nagyon megugrik a szintje. Ha izgulsz vérvételnél, akkor is nőhet az érték. De én túledzésre gyanakodom, pihenj 1-2 hetet és nézzetek egy új vérképet valamint válts mondjuk HST-re.
2015. aug. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez két hét kihagyás után volt a vérvétel, de azt a kettőt végig aggódtam. Alapból sokat idegeskedek.

Egyébként LH: 8,23 u/L, FSH: 19,35 u/L, tesztoszteron: 11,5nmol/L.

Lh és Fsh is magasabb valamivel, mint kéne, nem?

A lap szerint pár tizeddel magasabb a normálistól.

20/F,gondolom ez is számít.

2015. aug. 25. 20:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy milyen tünetekkel fordultál orvoshoz, miért kérték ezeket a vizsgálatokat? Mert ezeknek a mérése távol esik a rutin fogalmától.

Az LH normális, az FSH picit magasabb, a tesztoszteron low-normal. De ezekkel nincs gond.

A prolaktin stressz hatására valóban emelkedhet, de a 643-as érték az már elég durván magas. A vitaminhiánynak és a tápkiegeknek köze nincs a dologhoz.

Kellene nézetni újból prolaktin, mellé egy makroprolactin szintet. Ha utóbbi nem emelkedett, akkor irány egy koponya CT/MR, mert valószínűleg egy prolactinoma okozza (az agyalapi mirigy jóindulatú tumora). Illetve TSH, fT3 és fT4 szinteket is kellene nézetni, pajzsmirigy-alulműködés is okozhat PRL emelkedést.

Már tüneted nem volt? Kettős látás, fejfájás, fáradékonyság, hízékonyság... A növekedésed befejeződött, vagy nőttél az utóbbi időben (magasságra gondolok).

2015. aug. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!