Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Érdemes lenne megkeresni több...

Érdemes lenne megkeresni több orvost? Kellene aggódnom egyáltalán, vagy csak bizonyos szempontból kéne visszafogni magam?

Figyelt kérdés

Nincs egy hónapja, hogy betöltöttem a 18-at. Kb. egy két hete egy meleg vizes zuhanyzás keretein belül igencsak megdagadtak az erek a herezacskómban. (Nem egy átlagos hőmérséklet által okozott természetes megnagyobbodásról beszélünk, már átlépett egy egészséges határt a dolog.) Legfőbbképpen bal oldalt jelentkezett ez az állapot, de enyhén a jobb oldalon is tapasztalható volt. A herezacskó alsó részén vastagabb, lilás visszereket is találtam, emellett néhol a herezacskón belül az erek már olyan jellegű tapintással rendelkeztek, mintha helyenként egy kis golyóvá összeálltak volna, szóval egyértelmű volt, hogy irány a rendelő. A felfedezésemre kb. két napra rá el is mentem.


A háziorvosom azt mondta, hogy ránézésre egy enyhe varicocele (=visszértágulat)-om van, szóval elküldött urulógushoz. Azt is hozzátette, hogy ha súlyos lenne, műtéttel kellene kezelni, de ő nem feltétlen ajánlja nekem magát a műtétét egyrészt azért, mert egyáltalán nem tartok még abban a vészes állapotban, másrészt szerinte régen is megvoltunk ilyen jellegű műtétek nélkül. Adott egy lioton gélt, hogy esténként kenjem be vele az adott visszeres részt. Ez volt körülbelül egy másfél hete.


A mai nap folyamán voltam a kórházban, ahol megvizsgáltak. Fel kellett feküdnöm egy asztalra, ott körbetapogattak, majd ugyanúgy állva is megismételték ezt (volt hogy nyomnom is kellett erősen), majd újra megnéztek fekve, csak bekentek valamilyen géllel és ultrahangoztak. Az orvos semmiféle rendellenességet/elváltozást nem állapított meg. (Itt tudni kell, hogy amikor az alacsony hőmérséklet miatt összehúzódik a herezacskóm és azzal együtt az erek is, igazából ténylegesen meglepő módon már sinte alig, ha nem egyáltalán nem érezhető ez a megdagadásos jelenség, pedig pl. két nappal ezelőtt még jelentősebb volt a dolog. Sőt, a lila erek is kevésbé látszódnak már, de meggyőződésem, hogyha pl. melegvíz hatására kitágulnak az erek mondjuk este egy fürdésnél, ugyanúgy abnormális métrtékű lesz a dolog). Lényeg a lényeg, hogy bármit mondtam a kórházi orvosnak, azt ismételgette, hogy "semmi bajod". Amióta haza értem, ténylegesen sokkal jobbnak tűnik a heréim állapota. Meggyőződésem, hogy összefüggésben van a dolog az önkielégítéssel, ugyanis kihagyam pár napot, és ezalatt az idő alatt lett sokkal jobb a dolog. Kb. 12 éves korom óta csinálom, és mostanában meggyarapodott az efféle alkalmaim száma, akár naponta háromszor is magamhoz nyúltam, és lehet, hogy ez a hónapokon át tartó cselekvény okozta ezt, ezért most próbálom szüneteltetni, és úgy néz ki, hogy eddig ez bevál.


Azt is tudni kell ezek mellett, hogy semmi komolyabb tünetem nincs, tehát nem történt méret beli elváltozás a golyóimban, semmi fájdalmat nem tapasztaltam se pisilés, se séta közben, nincs bajom az erekcióval stb. Viszont ami furcsa, hogy miután a háziorvosnál voltam, kb. 3 napra rá eléggé beeresedett a péniszem. Amióta az eszemet tudom, kizárólag egy vastag, kb. a pénisz egyharmad részén végigfutó erem volt, most meg egy csomó vékonyabb ér is kirajzolódik, ha kicsit jobban felfelé húzom a fitymát, illetve ha kicsit feszesebb a pénisz. Ez vajon mitől lehet? Próbálok majd valami, az én állapotomhoz hasonló képet csatolni, mert szerintem ez átlépett egy abnormális szintet. Iletve megérné felkeresni egy másik urulógust? A háziorvosommal nem konzultáltam még a mai friss fejleményekről, de mindenképpen elmondom neki, mert elég fura ez a szitu.


Szemléltetés képpen konkrétan így néznek ki az erek rajta, csak egyáltalán nem ilyen lilás színüek, inkább kék és bordó. Lankadt állapotban, amikor egyáltalán nincs megnőve, szinte egyáltalán nem látszódnak, de amikor megnő, vagy jobban felhúzom a fitymát/önkielégítés után elég rendesen kivehetők.


[link]



2021. dec. 7. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A két orvos lényegében ugyanarra a következtetésre jutott. Egyelőre nincs olyan jellegű problémád, ami kezelést igényel. Ha még ultrahanggal is megnéztek a kórházban, az urológus alapos volt, így megnyugodhatsz. A különbség ahogy mondtad is, abból adódhatott, hogy az erek melegben kitágulnak, míg hidegben összehúzódnak. Így amit tapasztalsz legfeljebb a hideg idővel lehet összefüggésben. A visszér nem a maszturbáció miatt alakul ki.

Beszélj a háziorvosoddal! Elképzelhető, hogy ő tévedett, de ha megnyugtat, másik urológust is fel lehet keresni, ha másodvéleményt szeretnél.

2021. dec. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1 írta,nincs is semmi különleges.Kicsit túl sokat foglalkozol magaddal,azt ebből következtetve túl is liheged a dolgot.

Ilyen problémával a fiúk sorban állhatnának a rendelő ajtajában.

2021. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Tök természetes, ha valaki aggódik ha ilyesmit talál, kár ezért fikázni..


A jó hír az, hogy valószínűleg megmaradsz!:D


Amit én tudok ajánlani az az, hgoy kerüld a termálfürdőket, illetve alkalmazz "hideg gáti fröccsöt", ami a neve ellenére nem tartalmaz bort.

Fürdé slegvégén zárd el a meleget és nyisd tövig a hideget, terpessz be és küld meg. 3-5 másodpercre elég, a lényeg, hogy reagáljon rá a bőröd.

Pontosan az lesz ami az UH-n volt : a hideg hatására összheúzódnak az erek. Ez edzi is az érfalat, meg hát jó hatással van az értágulatra is, segít hogy tünetmentes legyél.

2021. dec. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. dec. 7. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!